[13. KOLO IV. NL-SREDIŠTE ZAGREB, SEGESTA – MLADOST] Uzbudljiv remi u Sisku

Mladost je propustila lijepu priliku da se iz Siska vrati sa sva tri boda. Vodili su Zabočani s 2:0, nakon 19. minute utakmice, a onda su u periodu od 35. minute do kraja prvog dijela domaći potpuno preokrenuli, da bi u 64. minuti Hrvoje Jurina donio bod Mladosti.

Zabočani su poveli već u 16. minuti. Vinko Kotarski daje odličnu loptu u prostor za Krajačića, kojeg ruši Šargač, pa sudac Kokot dosuđuje kazneni udarac. Siguran realizator za 0:1 je Frljužec. Tri minute kasnije već je 0:2. Ponovno je asistent V. Kotarski, a egezekutor Goran Dlesk, koji je prije pogotka "zavaljao" dva domaća branića i vratara. Pet minuta kasnije Dlesk je srušen u kaznenom prostoru gostiju, no Kokot je ovaj puta nijem. Preokret je započeo u 35. minuti. Nakon ubačaja s desne strane najniži na travnjaku, Rikardo Malbašić, ubacuje se između Srebačića i Kolara i glavom trese mrežu za 1:2. U 42. minuti J. Kotarski je u kontaktu za Šipušem, a sudac utakmice to je okarakterizirao kao jedanaesterac. Loptu uzima Vranić i pogađa za 2:2. U drugoj minuti sudačke nadoknade na sceni je ponovno Malbašić, koji jedan odbijanac s pet metara udaljenosti sprema u mrežu, možda i iz nedozvoljene pozicije. Konačnih 3:3 u 64. minuti postavio je Jurina, koji je u 29. minuti zamijenio ozlijeđenog V. Kotarskog. Aut je izveo Srebačić, Frljužec se odlično oslobodio svog čuvara i poslužio Jurinu, koj s deset metara sprema loptu u mrežu. Dlesk je u 70. minuti krenuo sam prema vratima domaćih, ali je pucao pokraj gola. Dva puta su za Mladost opasno prijetili Jurina i Krajačić, a za domaće Sertić i Hanadanović, no rezultat se nije mijenjao. Mladost je i idućem kolu u gostima i to kod drugoplasirane Trešnjevke.