100 tisuća kuna za gospodarske sajmove u inozemstvu
Danas je u prostorijama Županije županica Sonja Borovčak potpisala ugovore s predstavnicima tvrtki kojima su ove godine dodijeljena bespovratna sredstva za sudjelovanje na gospodarskim sajmovima u inozemstvu
Potpisivanju su prisustvovali i zamjenik županice Anđelko Ferek-Jambrek i resorna pročelnica Ivanka Znika kao i članovi Povjerenstva, predstavnici Obrtničke komore KZŽ, HGK Županijske komore Krapina te ZARA-e.
Tom prilikom županica Borovčak naglasila je kako je riječ o značajnim sredstvima jer se tim programom pokazuje da Županija prati rad tvrtki sa svojeg područja i pruža im podršku u promociji njihovih proizvoda.
Naime, Krapinsko-zagorska županija je i ove godine namijenila 100 tisuća kuna bespovratnih sredstva za dodjelu potpora za sudjelovanje na gospodarskim sajmovima u inozemstvu.
Ove godine bespovratna sredstva su dobili Stražaplastika d.d. iz Huma na Sutli, Zagorka d.o.o. iz Bedekovčine te EL-SET d.o.o. iz Zlatar Bistrice po 20.000,00 kuna, ZMH Horvat d.o.o. iz Konjščine u iznosu od 12.983,93 kune te Mini mljekara Veronika d.o.o. iz Desinića za sajam AGRA sredstva u iznosu od 11.000,00 kuna, a za Novosadski sajam sredstva u iznosu od 16.000,00 kuna.
Sredstva su namijenjena za troškove vezane uz aktivnosti pripreme i neposredne realizacije sudjelovanja odnosno nastupa na inozemnim sajmovima s ciljem poticanja promocije proizvoda s područja naše županije na inozemnom tržištu i povećanja izvoza odnosno prodaje na stranim tržištima što bi trebalo dovesti do rasta proizvodnje, prihoda, konkurentnosti i zaposlenosti na području Krapinsko-zagorske županije.
S obzirom da neki od dobitnika sredstava već sudjeluju na aktualnim inozemnim sajmovima prisutni su bili direktor Stražaplastike d.d. Josip Grilec, direktor Mini mljekare Veronika d.o.o. Mladen Šurbek te Branimir Špiljak predstavnik Zagorke d.o.o. Prilikom obraćanja predstavnici tih tvrtka zahvalili su se Županiji s obzirom da je svaka potpora dobro došla, ali i izložili impresivne podatke vezane uz izvoz.
"Svima vam čestitam, i onima koji danas nisu tu prisutni, te se nadam da će se i drugi ugledati na vas" poručila je na kraju županica Sonja Borovčak.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Foto strave na OPG-u: Izgorjele životinje, auti, trakori i priključci! Vlasnica ne prestaje plakati
Policija sinoć u Zagorju zaustavila vozača. Detalji će vas šokirati
STRAŠNA TRAGEDIJA: Dvije osobe poginule, troje je ozlijeđenih. Objavljeni su detalji
[FOTOGALERIJA] Sjajna Jelena Rozga sinoć oduševila Zagorce na Adventu u Zaboku
NESREĆA: Vlak na pružnom prijelazu naletio na auto, policijski očevid u tijeku
Prvog siječnja sve im se okreće: Ova 2 znaka u 2026. ulaze s više sreće nego ikada
ZA DLAKU: Zagorec Mario Sušinjak osvojio 3. mjesto na Supertalentu
U 46. godini života preminula zvijezda kultne serije
FOTOGALERIJA: Veselo je i danas bilo u Oroslavju. Šimunić: ''Trudimo se obraniti titulu najljepšeg adventa u Hrvatskoj''
Osma prvenstvena pobjeda sjajnog Zaboka
Što se događa s leptirima zimi?
Bliži se vrijeme darivanja: Najbolji popusti za blagdanski shopping
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
