[100% DOMAĆE – 100%EKO – 100% ETNO U ZLATAR BISTRICI] 'Mi Zagorci zaista imamo što pokazati'
U zlatarbistričkom Domu kulture otvoren je šesti po redu sajam domaćih proizvoda i zdrave hrane, a traje tijekom cijelog subotnjeg poslijepodneva
U organizaciji Općine Zlatar Bistrica, tijekom današnje subote, sve do 18 sati, u Domu kulture održava se sajam domaćih proizvoda i zdrave hrane, '100% domaće – 100% eko – 100% etno'.
Izložbeno – prodajni sajam, šesti po redu, otvorio je kao izaslanik župana Krapinsko – zagorske županije gradonačelnik Klanjca Zlatko Brlek. – U današnje vrijeme, kada su trgovine preplavljene uvoznim proizvodima, ovakvi sajmovi pokazuju što još uvijek mi u Hrvatskoj, Zagorju i okolici, možemo ponuditi kao sto posto domaće, sto posto zdravo i sto posto etno – rekao je Brlek.
Na sajmu se prezentiraju domaći autohtoni proizvodi, proizvodi tradicijskih obrta, zdrava hrana, ljekovito bilje, prirodna kozmetika, proizvodi iz integriranog i eko - uzgoja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava iz našeg kraja i iz drugih županija te tradicijske igračke i ručni radovi, a sudjeluje više od 30 izlagača iz Krapinsko – zagorske županije, s područja grada Zagreba i Zagrebačke županije.
Brojem izlagača i odazivom zadovoljan je načelnik Općine Zlatar Bistrica Žarko Miholić. – Šesti sajam zdrave hrane i domaćih proizvoda potvrđuje da mi Zagorci zaista imamo što pokazati. Ovdje je reprezentativni broj izlagača, što pokazuje koliki je interes za proizvodnju domaće hrane i tradicijskih rukotovorina, prepoznatljivih za sjeverozapadnu Hrvatsku. Bilo ih je još zainteresiranih i moram se ispričati onima koje nismo mogli primiti zbog prostora. Izlagači pokazuju što vrijedne ruke Zagoraca rade kao dopunsku djelatnost, ali ima isto tako i OPG - ova koji su našli svoje mjesto pod suncem i osmislili kvalitetan posao od kojeg žive – istaknuo je Miholić.
– Veselim se današnjem danu, i vrijeme nam ide na ruku, tu su i naše zlatarbistričke udruge, kao i udruge drugih općina i siguran sam da će biti zadovoljni svi koji će posjetiti sajam, kao i izlagači – dodao je načelnik. Otvorenju sajma prisustvovali su i brojni zagorski načelnici i gradonačelnici i drugi gosti.
Društvo Naša djeca Zlatar Bistrica pripremilo je kreativnu radionicu odnosno eko – etno druženje, u suradnji s Eko udrugom Lijepa naša, predstavila se i Udruga Zagorska škrinjica, a u programu otvorenja nastupio je crkveni zbor župe sv. Ivana Krstitelja Zlatar Bistrica. Organizator je za sve izlagače osigurao ručak, a ŠRD 'Šaran' iz Marije Bistrice časti sve posjetitelje besplatnim fiš – paprikašem.
Prethodni članak
Sljedeći članak
[FOTO] Premijer Plenković stigao na sud u Zlatar na suđenje
Objavljena prognoza za zimu! Hladni udar donosi veće količine snijega. Evo što nas sve očekuje
Muškarac (62) poginuo u prevrtanju traktora
Zagorca (83) na mobitel nazvala nepoznata osoba. Od tada je izgubio oko 200 tisuća eura
KAOS U ZAGORJU: Istukao policajce pa pobjegao autom. Dok je bježao, izazvao sudar i oštetio više vozila
Veliki Tabor kroz izložbu oživio Gjuru Prejca - pogledajte njegove rukopise i poslušajte kako pjeva!
Mile Kekin se raspisao o poznatom Zagorcu: 'On je Superman iz Oroslavja'
Velik broj slučajeva: Zaraza se širi Hrvatskom
FOTO: Pušten u promet novi dizel - motorni vlak
[FOTOGALERIJA] Udruga invalida Bedekovčina slavi 25. rođendan: 'Ovo je četvrt stoljeća svjedočanstva humanosti i stručnosti'
Prvi korisnik u Westgate Business Parku na 20.000 m² zemljišta
Westgate City slavi 16. rođendan i daruje te super popustima!
Dišeći vert – spoj prirode i čovjeka
Jesen je vrijeme za sadnju: lukovice koje bude proljeće i hrane prirodu
Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
