Zagorec pobjedom preskočio Oroslavje

1.ŽNL, 14. kolo: Oroslavje – Zagorec Veliko Trgovišće 1:2

U 14. kolu 1. zagorske nogometne lige Oroslavje je dočekalo Zagorec VT. U utakmicu su obje ekipe ušle bez porata u prva dva proljetna kola, ali Oroslavje i bez pobjede. Nakon 0:0 na startu doma protiv Oštrca, uslijedio je još jedan remi, 2:2 kod Sloge. Zagorec VT je krenuo pobjedom kod Rudara M, ali je nakon toga kod kuće odigrao 1:1 protiv Lobora. Na ljestvici razlika je bila samo dva boda u korist Oroslavja, dakle očekivala se zanimljiva utakmica.

Gosti na odmor sa vodstvom

U otvaranju utakmice prva prava prilika donijela je i vodstvo za goste. Alen Jambrešić u 3. je minuti dobio jednu dobru loptu na lijevoj strani, ušao je u kazneni prostor gdje ga ruši Božidar Krajcar. On doduše tvrdi da je prekršaj bio izvan kaznenog prostora, no sudac Jerneić pokazuje na bijelu točku sa koje upravo Jambrešić zabija u 4. minuti za 0:1.

Domaćini prvi udarac u okvir gola imaju u 8. minuti, kada je s lijeve strane sa 30 metara više ubacio nego pucao Matej Grabušić. Lopta je padala pod prečku ali Karlo Seljan na golu gostiju nije imao problema sa hvatanjem. Više je za domaćine obećavala situacija u 10. minuti, kada je lopta brzo iz obrane preko desne strane prebačena u napad, Matej Grabušić je dao u sredinu na 20 metara za Frana Nasića, koji daje i dalje desno za Leonarda Bedeka, čiji udarac završava u bloku. Dojam je Nasić bio u boljoj poziciji za udarac.

U 20. minuti dobra lopta za Jambrešića, no golman Jakov Oremuš, prvi je na njoj. No lopta mu na zemlji bježi, pa Jambrešić dobiva priliku. Ipak Oremuš se pridiže i kreće na loptu, Jambrešić pada, ali iako gosti traže, ovaj puta nema penala. No već u 21. minuti Jambrešić dobiva još jednu loptu ovaj puta na desnoj strani, pa Oremuš brani njegov udarac. Ali niti 30 sekundi kasnije nova šansa za Jambrešića na istom mjestu, ovaj puta je precizniji i to je 0:2. Već u 22. minuti Oroslavje se moglo vratiti. Nakon dobrog odigravanja u kaznenom prostoru na lijevoj strani, sam je na 5 metara ostao Kristijan Starešina, no Seljan izvrsno reagira i brani njegov udarac.

U 32. minuti Jambrešić pokušava iz slobodnjaka sa 30 metara s lijeve strane, ali Ormeuš hvata opasnu prizemnu loptu. U 35. minuti Kristijan Silić izvodi korner za goste, a Petar Horvat puca glavom preko gola. U 36. minuti umalo 1:2. No, ispriječili su se Seljan i prečka. Starešina je zadržao jednu loptu na lijevoj strani, pozicija više za ubacivanje, ali on je potegnuo, lopta je zalelujala pa je Seljan imao dosta problema s njom, ali ju ipak nekako odbija u prečku. U 39. minuti Jurica Bukal puca sa 20 metara za domaćine, nakon jednog odbijanca, ali dosta pored gola. U zadnjih pet minuta bez prilika i na odmor se odlazi sa 0:2.

Oroslavje smanjilo, ali ipak sva tri boda gostima

Prva opasnost u nastavku zbila se pred golom gostiju. Grabušić je ubacio iz kornera, stvorila se gužva, no obrana je nekako ipak odbila loptu. U 54. minuti Grabušić pokušava iz slobodnog udarca sa 20 metara, ali dosta iskosa na lijevoj strani, ali puca preko gola. Na drugoj strani u 56. minuti slobodan udarac sa 20 metara ali još više iskosa izvodi Jambrešić, no Oremuš brani. Minutu kasnije odlično pucao Silić s desne strane sa 20 metara nakon jedne osvojene lopte, a Oremuš opet brani.

U 59. minuti dobra akcija na desnoj strani Nasića i Mihovljanca, ali ovaj ipak gubi loptu i kreće kontra Silića lijevo na Jambrešića, koji nalazi u kaznenom prostoru Marka Severa, koji pak puca sa 10tak metara jako ali preko gola. Nakon kornera za goste u 61. minuti, opet pokušava Jambrešić sa 18 metara ali Oremuš je siguran. U 69. minuti Oroslavje se vraća. Nakon ubacivanja iz kornera stvorila se velika gužva, gosti nikako da izbiju, Seljan brani prvi pokušaj nekoga iz gužve, ali  odbijenu loptu Stjepan Pejić šalje u gol. To daje dodatni impuls domaćinima, koji pokazuje više igre i agresivnosti u naredne tri minute nego do tada ukupno. To rezultira petominutnom opsadom gola gostiju i sa nekoliko kornera. Nakon jednog u 71. minuti iz gužve netko glavom pogađa prečku. U 74. minuti Grabušić pokušava iz slobodnjaka s desne strane i Seljan je prisiljen boksati. U jeku domaćeg pritiska gosti izlaze u kontru u 76. minuti. Silić se othrvao dvojici na centru dao desno za I. Kontreca, koji osvaja 20tak metara i ubacuje na Jambrešića. No lopta malo prelazi preko noge i završava pored gola. U 82. minuti Jambrešić puca skoro s korner crte, a Oremuš mora izbijati u korner. U 85. minuti Lovro Goluban se dobro probio po desnoj strani i ubacio, a na loptu je naletio Tomislav Hursa, ali njegov udarac odlazi pored gola. U 87. minuti duga lopta pred gol gostiju, Seljan kratko odbija u velikoj gužvi uz prekršaj na njemu pa nema veće opasnosti. Do kraja gosti održavaju prednost i dolaze do pobjede kojom preskaču Oroslavje na ljestvici i dolaze u dosta mirniju zonu na ljestvici.

Izjave trenera: Zvjezdan Brlek, trener NK Oroslavje: ''Nažalost loš ulazak u utakmicu nas je koštao tri boda. Bez obzira tko je tu bolja ili lošija momčad, danas smo zasluženo izgubili.''

Zdenko Brgles, trener NK Zagorec VT: ''Čestitam domaćinima na fer i korektnoj borbi. Mislim da smo zaslužili pobjedu. Bili smo malo agresivniji i borbeniji i zasluženo pobijedili.''