Izaslanstvo HDZ – a predvođeno Andrejem Plenkovićem odalo počast prvom predsjedniku Franji Tuđmanu na njegov 99. rođendan
Ovdje smo da još jednom evociramo djela ovog velikog hrvatskog državnika, čovjeka koji je predvodio put Hrvatske prema samostalnosti, prema neovisnosti, zajedno s hrvatskim narodom i hrvatskim braniteljima, rekao je Plenković u Velikom Trgovišću
Povodom 99. obljetnice rođenja prvoga hrvatskog predsjednika dr. Franje Tuđmana, izaslanstvo Hrvatske demokratske zajednice predvođeno predsjednikom Andrejem Plenkovićem danas je položilo vijenac i zapalilo svijeću ispred rodne kuće dr. Tuđmana u Velikom Trgovišću.
-Danas smo ovdje u ime vodstva HDZ – a, naših kolega u Krapinsko – zagorskoj županiji, naših utemeljitelja, naših kolega iz zagrebačkog HDZ – a, došli odati počast prvom hrvatskom predsjedniku te prvom predsjedniku i utemeljitelju Hrvatske demokratske zajednice, dr. Franji Tuđmanu, da na njegov 99. rođendan još jednom evociramo djela ovog velikog hrvatskog državnika, čovjeka koji je predvodio put Hrvatske prema samostalnosti, prema neovisnosti, zajedno s hrvatskim narodom i hrvatskim braniteljima, do obrane u Domovinskom ratu, međunarodnog priznanja, izgradnje hrvatske demokracije, slobode i institucija – rekao je Andrej Plenković.
Istaknuo je da HDZ i sada, 32 godine nakon osnivanja, svoju političku platformu i program i dalje temelji na postulatima koje je tada zacrtao Tuđman. – To su i domoljublje i državotvornost i narodnjaštvo i demokršćanstvo, a iznad svega interes hrvatskoga naroda u domovini i diljem svijeta. S te strane, drago nam je da možemo danas, u četvrtom desetljeću demokracije, i dalje broditi onim putem i temeljnim načelnima koje je upravo on postavio za Hrvatsku demokratsku zajednicu. Stoga mu i danas, na žalost ove godine po prvi puta bez našeg prijatelja i kolege, saborskog zastupnika profesora Miroslava Tuđmana, odajemo počast na njegov 99. rođendan, a naši utemeljitelji najavljuju veliki skup za iduću godinu, povodom stote obljetnice njegovoga rođenja – izjavio je Plenković.
Uz Plenkovića, u Velikom Trgovišću počast dr. Tuđmanu odali su ministar branitelja Tomo Medved, predsjednik Zajednice utemeljitelja HDZ-a Mario Kapulica, glavni tajnik HDZ-a Krunoslav Katičić, predsjednik Zakladne uprave Zaklade hrvatskog državnog zavjeta Srećko Prusina te brojni članovi stranke iz Krapinsko-zagorske županije. Među njima su bili kandidat HDZ-a za krapinsko-zagorskog župana Ernest Svažić i kandidatkinja za njegovu zamjenicu Ana Kruhak te saborski zastupnik Žarko Tušek.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Gotovo svi pogriješe čim donesu lubenicu kući, a zbog toga izgubi slatkoću
Jednostavno i pristupačno: Riješite se crnih mrlja na ružama uz jednu namirnicu iz hladnjaka
Vuk noćas ušao u dvorište u Zagorju? 'Uspjela sam ga snimiti bljeskalicom'
Plenković: Plaća je 1555 eura, a mirovine dižemo na 800 eura
Nesvakidašnja krađa u Zagorju: Ženi iz vrta ukrali 200 kg krumpira
Od sljedećeg tjedna počinje zlatni period za 3 znaka: Sreća kuca na vrata, dobit ćete sve što poželite
Županija osigurala 35.000 eura za participativni proračun za mlade: prijavite svoje ideje i projekte
DOZNAJE SE: Suca koji je sudio Vatrenima protiv Portugala FIFA nije poslala kući
Objavljen video pucnjave u poznatom kafiću, dvoje teško ozlijeđenih. Policija lovi napadača!
Monitoring bijele rode 2026.
Aplikacija iNaturalist – istraži i podijeli svoja opažanja iz svijeta prirode
Prirodan izgled novi je beauty imperativ: Sve više Zagorki bira suptilne estetske tretmane
Održana 11. Noć noćnih leptira
[VIDEO] Zašto pacijenti sve češće biraju EsteticaDent, jedan od najmodernijih dentalnih centara u Zagorju
