Zamjenik gradonačelnika posjetio edukacijsko-rekreacijski kamp u prirodi
Polaznici su zamjeniku predstavili aktivnosti
Zamjenik gradonačelnika Grada Varaždina Miroslav Marković posjetio je edukacijsko-rekreacijski kamp Camperion u organizaciji udruge Virtus koji se za varaždinske osnovnoškolce odvija na području uz rijeku Dravu.
Polaznici su zamjeniku predstavili aktivnosti koje provode u prostoru kampa okruženog netaknutom prirodom. Osim zabavnih i društvenih igara kao što su odbojka, nogomet, djeca se susreću s metodički oblikovanim radionicama u prirodi iz područja herpetologije, ornitologije i hidrobiologije, uče o bioraznolikosti ptica, zmija, žaba i vodenih organizama te njihovim međuodnosu. Spavanje u šatorima posebno im je zanimljivo te se rado iz godine u godinu vraćaju u kamp tijekom ljetnih praznika.
Predsjednik udruge Virtus i voditelj kampa Patrik Majcen istaknuo je kako Grad Varaždin u svakom trenutku prati rad udruge i pruža neizmjernu podršku njihovim aktivnostima: „Zahvaljujući tom poticaju, uspjeli smo unaprijediti infrastrukturu kampa, nabaviti potrebnu opremu i osigurati kvalitetne edukacijske programe za naše učenike te stvoriti oazu za učenike u kojoj se mogu povezati s prirodom, razvijati svoje vještine i stjecati nova znanja na jedinstven i interaktivan način. Gospodin Marković se s posebnom pažnjom posvetio razgovoru s našim polaznicima, slušajući njihova mišljenja, ideje i želje za daljnje poboljšanje kampa. Njegova podrška i zainteresiranost za naše aktivnosti znače nam iznimno puno, jer osjećamo da smo prepoznati i podržani od strane lokalne zajednice. Ovaj posjet je samo jedan od primjera kako Grad Varaždin aktivno surađuje s nama i prati naš napredak.“ – rekao je Patrik Majcen.
Zamjenik gradonačelnika Miroslav Marković rekao je kako su ovakve i slične aktivnosti za djecu u prirodi, gdje uz razonodu i druženje uče o svijetu oko sebe i o snalaženju u prirodi iznimno važne: „Prepoznali smo vrijednost ovakvih projekata i zahvaljujem Patriku što ulaže velik trud da ih svake godine organizira. Ovo je prava škola za djecu i siguran sam da će im iskustva odavde biti vrijedna za cijeli život.“
Prethodni članak
Sljedeći članak
Foto strave na OPG-u: Izgorjele životinje, auti, trakori i priključci! Vlasnica ne prestaje plakati
Policija sinoć u Zagorju zaustavila vozača. Detalji će vas šokirati
STRAŠNA TRAGEDIJA: Dvije osobe poginule, troje je ozlijeđenih. Objavljeni su detalji
ZA DLAKU: Zagorec Mario Sušinjak osvojio 3. mjesto na Supertalentu
[FOTOGALERIJA] Sjajna Jelena Rozga sinoć oduševila Zagorce na Adventu u Zaboku
Uskoro nestaje struje u puno mjesta KZŽ. U pitanju je i jedan grad
Prvog siječnja sve im se okreće: Ova 2 znaka u 2026. ulaze s više sreće nego ikada
U 46. godini života preminula zvijezda kultne serije
FOTOGALERIJA: Veselo je i danas bilo u Oroslavju. Šimunić: ''Trudimo se obraniti titulu najljepšeg adventa u Hrvatskoj''
Što se događa s leptirima zimi?
Bliži se vrijeme darivanja: Najbolji popusti za blagdanski shopping
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
