Više od 1500 vatrogasaca iz cijele Hrvatske na hodočašću u Mariji Bistrici
Krapinsko-zagorski župan Željko Kolar u nedjelju, 01. lipnja nazočio je hodočašću vatrogasaca u Mariji Bistrici, na kojem se okupilo oko 1500 vatrogasaca iz cijele Hrvatske.
Krapinsko-zagorski župan Željko Kolar u nedjelju, 01. lipnja nazočio je hodočašću vatrogasaca u Mariji Bistrici, na kojem se okupilo oko 1500 vatrogasaca iz cijele Hrvatske.
Tom prilikom župan Željko Kolar je izjavio: „Puno vam hvala za sve što radite za domovinu, a posebne pozdrave šaljem vatrogascima koji pružaju pomoć ljudima na poplavljenim područjima. Vama i vašim obiteljima želim puno zdravlja i osobne sreće i neka vas čuva Majka Božja Bistrička“.
Prije svečane svete mise, koju je održao biskup kotorske biskupije Ilija Janjić, prisutnima se obratio i predsjednik Hrvatske vatrogasne zajednice Ante Sanader. „Prilika je ovo da se sjetimo na sve poginule vatrogasce. Isto tako, u mislima smo i s kolegama vatrogascima koji se nalaze na poplavljenim područjima. Želimo im da uspješno odrade svoje zadatke i da se sretno vrate svojim kućama.“
Osim hodočašća vatrogasaca, u Mariji Bistrici je u nedjelju, 01. lipnja na Trgu Ivana Pavla II, u organizaciji Gradskog društva Crvenog križa Donja Stubica i Općine Marija Bistrica održan humanitarni koncert za pomoć poplavljenim područjima u Slavoniji. Krapinsko-zagorski župan Željko Kolar osobno je došao podržati ovu hvalevrijednu akciju te je tom prilikom naglasio: „Slavoniji će pomoć trebati duže vrijeme. Najgore tek dolazi i pomoć našim prijateljima u Slavoniji će trebati biti kontinuirana. Stoga vas pozivam da nas ne prođe euforija i da ne zaboravite te ljude. Stalno okrećite broj 0609011, dajte svoj prilog, slušajmo svi zajedno što Slavonija treba i pošaljimo im to. Moram istaknuti da se Krapinsko-zagorska županija od prvog dana uključila u pomoć Slavoniji. Dosad smo prikupili preko 42 tone pomoći, poslali smo nekoliko šlepera stočne hrane, kao i spremnike za vodu, te nekoliko stotina zaštitnih odijela i čizama. Ponosan sam na Zagorce i Zagorke, kao i nas sve građane Hrvatske, jer smo pokazali da imamo veliko srce“, rekao je župan Željko Kolar.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Danas nas čeka novo nevrijeme, a kakav će biti ostatak tjedna? Božarov: 'Najgore je iza nas'
Drama: Zatvorenik pobjegao policiji!
Spaljivao suhe grane, a onda je buknuo požar: Detalje objavila PU krapinsko-zagorska
Ministricu pitali bi li jela uzgoj iz vrta da živi preko puta otpada - pazite odgovor
Peto dijete u obitelji Petek
Detalji filmskog bijega: Prijetio bivšoj partnerici, bio u zatvoru pa pobjegao policajcima u lisicama
Podmetnuli 10 požara: Jedan dobio 220.000€ od države, dvoje su misterij
Evo gdje sutra u Zagorju od jutra neće biti struje
Uručene iskaznice novim pripadnicima prometne jedinice mladeži
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
