Turizam postaje glavna gospodarska grana, napokon prvi turistički vodiči
U programu školovanja turističkih vodiča sudjelovalo je 50 osoba
Krapinsko-zagorska županija dobila je prve školovane
U programu školovanja turističkih vodiča sudjelovalo je 50 osoba
Krapinsko-zagorska županija dobila je prve školovane turističke vodiče. Tako razne putničke agencije, kada dovode turiste u Zagorje, više neće morati posezati za turističkim vodičima iz Zagrebačke ili Varaždinske županije, kao što je to bilo dosad.
ZARA-in projekt
U programu školovanja turističkih vodiča, koji je trajao od ožujka do srpnja, sudjelovalo je 50 kandidata, 40 ih je pristupilo ispitu, koji je njih 36 položilo. Školovanje turističkih vodiča provedeno je u sklopu projekta Putovima baštine, sufinanciranog iz programa Interreg III A, koji je provela Zagorska razvojna agencija, u suradnji s Razvojnom agencijom Kozjansko. Cijeli projekt Putovima baštine vrijedan je 140.000 eura, od čega je 75 posto plaćeno iz fondova Europske unije, a 25 posto izdvojila je Krapinsko-zagorska županija.
– I ovaj projekt školovanja turističkih vodiča govori da smo se u Županiji okrenuli turizmu kao glavnoj gospodarskoj grani. Nadam se da ćemo pomoću ovih turističkih vodiča moći još više turistima približiti različitu ponudu i znamenitosti Zagorja – rekla je županica Sonja Borovčak, na današnjoj završnoj konferenciji projekta Putovima baštine, održanoj u dvorcu Oršić u G. Stubici u kojem su turističkim vodičima podijeljena uvjerenja o osposobljenosti.
– U sklopu projekta provedena je i inventarizacija turističkih resursa u Zagorju. Tako je stvorena baza podataka selektiranih po gradovima i općinama ili prema određenoj kategorizaciji objekata, programiranih u infokioscima.
Infokiosci
Oni su postavljeni u Termama Jezerčica u Donjoj Stubici, u Turističkom uredu u Mariji Bistrici, u Termama Tuhelj u Tuheljskim Toplicama i u novom Fashion Outlet centru Roses u Sv. Križu Začretju. Ti su kiosci multimedijski, a na njima se može doznati sve o županiji, od restorana, soba, toplica, kulturno-povijesnih spomenika, do servisnih informacija, autobusa, vlakova i slično – rekao je Siniša Hajdaš-Dončić, direktor ZARA-e.
Izvor: Večernji list
Prethodni članak
Sljedeći članak
Velika promjena u novom školskom kalendaru! Vraćaju se zimski praznici u dva dijela
Teška prometna nesreća: Jedna osoba ozlijeđena, očevid u tijeku
Više od 400 gostiju stiže u Zagorje: Sprema se dvodnevna vinska i gastro fešta među kletima, ulaznice su u prodaji!
Bliži se ''Dan mladosti'' u Kumrovcu: Nastupa i poznati glazbenik
I sutra u Zagorju radovi HEP-a. Evo gdje od jutra neće biti struje
Horoskop za četvrtak: Ako ste rođeni u ovom znaku, izbjegavajte donošenje važnih odluka
'Dimnjačar' oduševio Špičkovinu
Zabok poražen u drami protiv Splita
Ljubitelji prirode, kulture i tradicije, dođite na zanimljiv program u Radoboj
Upotrebom suzavca i uz prijetnju nožem ukrao automobil, a onda tek napravio kaos
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
City Nature Challenge 2026 – pridruži se i otkrij prirodu oko sebe
