RUPA OD TRI METRA: 'Cesta sve više puca, nadamo se hitnoj sanaciji do kraja godine'
Mještani sv. Križa u općini Tuhelj ponovno su nam ukazali na problem o kojem smo pisali i prije nekoliko mjeseci
U prosincu 2017. godine pisali smo u našem listu o problemu klizišta u Svetom Križu pored Tuhlja koji zadaje velike glavobolje stanovnicima ovog područja. Podsjećamo, stanovnici strahuju za svoje kuće smještene s donje strane državne ceste D205, jer se unazad više od dvije i pol godine otkako je cesta obnovljena i napravljen nogostup, pojavilo klizište zbog kojeg stanovnici strahuju da će cijeli brijeg otići u jarak.
Hrvatske ceste šute
Tada smo poslali upit Hrvatskim cestama tražeći informacije o tome hoće li uskoro započeti radovi i sanacija, no odgovor nismo dobili. Proteklih smo danas ponovno otišli na teren i uvjerili se da su kod nadvožnjaka u Svetom Križu sve izraženije posljedice djelovanja klizišta, koje se očituju u daljem propadanju zgrada i voćnjaka, te otežanom odvijanju prometa uslijed oštećenja ceste gdje se otvorila rupa. Ogorčeni stanovnici već 9 mjeseci bezuspješno pokušavaju stupiti u kontakt s predstavnicima Hrvatskih cesta, koji ne reagiraju na njihove pozive, a nitko od mjerodavnih ne čini ništa da bi se klizište saniralo.
Rupa od 3 metra
Darko Mihalić (29), stanovnik ovog područja, već je nekoliko puta upozoravao na prijetnju koje klizište predstavlja. –Situacija je sve gora. Ispod ceste kod limarske radionice otvorila se rupa od 3 metra, koja nije sanirana, već samo označena cestovnom signalizacijom. Nezamislivo je, koje bi bile posljedice nezgode u kojoj bi kamion upao u tu rupu. Očekujem da u najkraćem roku, a to je realno do kraja godine, mjerodavne institucije reagiraju ili ćemo stanovnici ovog kraja biti prinuđeni nešto poduzeti, jer ovo više stvarno nema smisla – rekao je Mihalić. Ponovno smo poslali upit Hrvatskim cestama, no odgovor i po drugi puta nismo dobili. Ipak, nešto se pokrenulo, kažu nam mještani. Ovih su dana, naime, na mjestu velikog puknuća ceste zatekli radnike, pa se nadaju da će se njihov problem napokon riješiti.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Tužna vijest: preminuo ugledni novinar Zagorskog lista i portala Zagorje.com
Pacijent usred noći stigao na Hitnu u OB Zabok i ostavio liječnike u nevjerici
Velika tuga u obitelji naše slavne glumice: Umro joj otac Ivan
Objavili školski kalendar za 2026./2027.: Promjene u vezi praznika, evo detalja
Baby boom u maloj zagorskoj općini: Ove godine rođena već 21 beba, otvara se i novi područni vrtić!
Opljačkana trgovina: Prijetio zaposlenici oštrim predmetom i pobjegao s novcem
Srijeda 26. kolovoza će ih šokirati: Do kraja dana 3 znaka primaju vijest o velikom novcu koji im stiže
Loše vijesti za sve koji plaćaju karticama na rate
Preminula jedna od najvećih glazbenih legendi
Stradala životinja na cesti: kako pravilno postupiti
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
