[VIDEO] Nepalci u berbi u Zagorju: 'Ovdje nas tretiraju kao dio obitelji'
Kao što smo pisali OVDJE, u vinogradu autohtonih sorti vinove loze Hrvatskog zagorja, u Komoru Začretskom, traje ovogodišnja berba.
A zanimljivo je da u srcu Zagorja, stare autohtone sorte grožđa beru i - Nepalci. Trojica Trgocentrovih zaposlenika, Arun, Babu i Rusan iz Nepala, dobro su se snašli u ovom poslu na zagorskom bregu, a prema onome što su nam ispričali, i u Zagorju općenito.
-Tu smo šest mjeseci i odlično nam je. Lijepo nam je ovdje živjeti, ne fali nam jako dom jer nas ovdje tretiraju kao dio obitelji, dobro se osjećamo u Zagorju – kažu.
A otkrili su nam i zanimljivost. U Nepalu se, kažu, grožđe samo jede, a ne pije vino od grožđa, već samo od kukuruza ili riže. Eto, sada imaju priliku i sudjelovati u pravoj zagorskoj berbi grožđa i kušati pravo zagorsko vino - od grožđa.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Jednostavno i pristupačno: Riješite se crnih mrlja na ružama uz jednu namirnicu iz hladnjaka
Nova promjena: Od 1. studenog uvodi se naknada za uslugu koja se dosad nije naplaćivala
Ovako se prave faširane šnicle: ne dodaju se ni jaja ni prezle, a ukusnije sigurno niste probali
Novi detalji stravične pucnjave: Sve je počelo u poznatom kafiću, otkriven povod
Od sljedećeg tjedna počinje zlatni period za 3 znaka: Sreća kuca na vrata, dobit ćete sve što poželite
Grad Zlatar poziva: 'Dostavite prijedloge i primjedbe za proračun'
[VIDEO] Danijel T. je upucao dvoje u Čakovcu, u BiH je imao laboratorij droge!
Ovo je napadač iz Čakovca, policija apelira: ‘Ne približavajte mu se!‘
[FOTO] Veliki požar stambene zgrade: Jedna osoba završila u bolnici
Policija treba pomoć: Nestala je Mira (62)
Monitoring bijele rode 2026.
Aplikacija iNaturalist – istraži i podijeli svoja opažanja iz svijeta prirode
Prirodan izgled novi je beauty imperativ: Sve više Zagorki bira suptilne estetske tretmane
Održana 11. Noć noćnih leptira
[VIDEO] Zašto pacijenti sve češće biraju EsteticaDent, jedan od najmodernijih dentalnih centara u Zagorju
