Sudionici projekta 'Mladi poljoprivrednik' saznali nešto više o seoskom turizmu u Hrvatskoj
Kao primjere dobre prakse posjetili su Posjed „Contessa“ u Draganiću i Agroturizam „Kos“ u Brezovi
Ove subote 5. svibnja trideset mladih sudionika projekta „Mladi poljoprivrednik“ u sklopu studijskog putovanja dobili su uvid u seoski turizam u Republici Hrvatskoj. Kao primjere dobre prakse posjetili su Posjed „Contessa“ u Draganiću i Agroturizam „Kos“ u Brezovi.
Na bajkovitom posjedu „Contessa“ sudionici su vidjeli više vrsta baroknih konja, prošetali imanjem, te dobili uvid u OPG koji se bavi plemićkim turizmom. Agroturizam „Kos“ je primjer imanja koji svoju ponudu temelji na vlastitim proizvodima. Domaćini su predstavili svoje imanje i posao, saznali smo sa kakvimteškoćama su sesusretali i kako su ih prevladali, kao se dijelom financirati kroz natječaje, ali i kako uz inovativne ideje voditi uspješan OPG.
U sklopu putovanja je dr.sc. Ivan Jedvaj iz Zagrebačke škole ekonomije i managementa održao edukaciju o marketingu na OPG-u s naglaskom na moderne načine oglašavanja. Kroz primjere je objašnjeno koji su najdostupniji načini marketinga početnicima i kako u tu svrhu iskoristiti moderne tehnologije. Također, Saša Hranić održao je radionicu o trendovima u dizanju etiketa gdje su sudionici vidjeli primjere dobrog i lošeg označavanja proizvoda.
Sljedeća aktivnost u sklopu projekta „Mladi poljoprivrednik“ je četvrto studijsko putovanje , koje će se održati 1.lipnja gdje će mladi poljoprivrednici posjetiti Park prirode Žumberak kako bi dobili uvid u suradnju parka s lokalnim OPG-ovima i stanovništvom u cjelini. Svi zainteresirani za sudjelovanje u projektu mogu se javiti Udruzi mladih Feniks na e-mail: [email protected]
Nositelj projekta „Mladi poljoprivrednik“ je LAGVallisColapis uz partnere Udrugu mladih Feniks iz Oroslavja, te Općine Sveti Križ Začretje, Žumberak, Draganić i Krašić, a financira ga Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku. Cilj projekta je u osnaživanju mladih da svoje inicijative i ideje pretvore u posao u svojim ruralnim sredinama.
Prethodni članak
Sljedeći članak
TUŽNA VIJEST: Preminuo velikan hrvatskog slikarstva
Predsjednik Milanović sutra dolazi u Zagorje
Zagorje: Autom udarila u betonski most, prevezena u OB Zabok
Kreće rekonstrukcija i dogradnja OŠ Krapinske Toplice s novom sportskom dvoranom: 'Ovo je veliki iskorak'
Policija otkrila nove informacije o eksploziji u kojoj je preminula jedna osoba
Danas bez struje jedan grad i 12 mjesta u Zagorju. Evo od kad do kad
TOURISM 365 pokreće Young Crew Meet Up i stavlja novu generaciju u središte industrije
Horor u Zagrebu: Provalili u kuću, maloljetnik obranio obitelj
Likovna udruga Iskrica Zabok 'LUIZ' poziva vas na humanitarnu slikarsku koloniju!
Drama u trgovini: Zbog optužbi za drogu izbio sukob
Izvučen dobitnik: Evo tko osvaja ove vrhunske INKOP cipele
Med Contour Multipower: nekirurško oblikovanje tijela uz posebnu promotivnu ponudu
Poziv na predstavljanje vodiča za šumovlasnike
Ruralno. Zeleno. Digitalno. Održivo. - FUTURRA Požega – studij za karijeru budućnosti
Što učiniti ako pronađete ptića?
