Pobjednici Jedinstvo 1 i Novi Marof

U Svetom Križu Začretju održava se 3. dječji festivalski turnir. Mlađi pioniri i pioniri završili turnir

• 1MLPION_JEDINSTVO 1_1. mjesto.JPG

ML PION JEDINSTVO 1

U Svetom Križu Začretju, organizator NK Jedinstvo, u razdoblju od 19. do 26. kolovoza 2023. godine održava se 3. Dječji festivalski turnir.  Turnir je to koji okuplja kategorije zagića, limača i prstića da bi od ove godine organizator dodao još dvije kategorije – mlađi pioniri i pioniri.

ML PION_JEDINSTVO ML PION STRAŽA

Svoj turnir su odigrali završili mlađi pioniri i pioniri dok turnir zagića i limača traje ovog tjedna uz završnicu u petak, 25. kolovoza, da bi prstići svoj turnir odigrali dan kasnije – u subotu, 26. kolovoza. Utakmice su se igrale i igrat će se u vremenskom periodu od 17 do 21 sat na umjetnoj travi ( 40 X 20 m ) u sistemu 5 + 1. Organizator turnira je NK Jedinstvo iz Svetog Križa Začretja.

PION NOVI MAROF PION_JEDINSTVO 1

Dvodnevni turnir mlađih pionira i pionira ponudio je brojnom gledateljstvu sve ono što nogomet može pružiti – lijepe akcije, prekrasne golove, dramatične obrate, odlučivanje o pobjedniku nakon penala, veselje pobjednika i tugu poraženog a sve je popraćeno odličnom organizacijom kluba iz Svetog Križa Začretja.

U kategoriji mlađih pionira pobjednik je Jedinstvo 1 dok je drugoplasirana ekipa bila Jedinstvo 2. Treće mjesto pripalo  je Straži dok je četvrto mjesto pripalo ekipi Oroslavja. Sve ekipe plasirane od prvog do četvrtog mjesta dobile su pehare dok su prigodne pehare dobili i najbolji pojedinci. Najbolji golman bio je Dorijan Ferenčak ( Jedinstvo 1 ), najbolji strijelac Matija Golub ( Jedinstvo 2 ) dok je najbolji igrač došao iz pobjedničke ekipe Jedinstva 1 Josip Šćuric.

PION OROSLAVJE PION EMIL ORAIĆ-FAZLIĆ (Jedinstvo I )

U kategoriji pionira pobjednik je ekipa Novi Marof koja je u finalu pobijedila domaćina Jedinstvo 1. Ovaj finalni susret bio je iznimno zanimljiv zbog činjenice da su dječaci iz Novog Marofa stalno vodili a domaćin ih je morao stizati i to vrlo uspješno do posljednje minute kada Jan Jež i po četvrti put dovodi svoju ekipu u vodstvo a s obzirom na malo vremena više nije bilo mogućnosti dostići i to četvrto vodstvo pa sasvim zasluženo pehar pobjednika ide u Novi Marof. Treće je mjesto pripalo Oroslavju dok je četvrto mjesto osvojila ekipa Sutla Laduč. Sve ekipe plasirane od prvog do četvrtog mjesta dobile su pehare dok su prigodne pehare dobili i najbolji pojedinci. Najbolji golman bio je Emilio Balaško  ( Novi Marof ), najbolji strijelac Jan Jež  ( Novi Marof ) dok je najbolji igrač bio Emil Oraić – Fazlić ( Jedinstvo 1 ).

ML PION DORIJAN FERENČAK ( JEDINSTVO 1 ) ML PION MATIJA GOLUB (JEDINSTVO 2 )

REZULTATI.

Mlađi pioniri: Poluzavršnica: Jedinstvo 2 – Straža 4:2; Jedinstvo 1 – Oroslavje 8:0. Za treće mjesto: Straža – Oroslavje 8:1. Finale: Jedinstvo 1 – Jedinstvo 2 5:1. Poredak: 1. Jedinstvo 1; 2. Jedinstvo 2; 3. Straža; 4. Oroslavje.

PION EMILIO BALAŠKO (Novi Marof ) PION JAN JEŽ (Novi Marof)

Pioniri: Poluzavršnica: Novi Marof – Oroslavje 6:4 ( 2:2 ); Jedinstvo 1 – Sutla Laduč 8:4. Za treće mjesto: Oroslavje – Sutla Laduč 5:2. Finale: Jedinstvo 1 – Novi Marof 3:4. Poredak: 1. Novi Marof; 2. Jedinstvo 1; 3. Straža; 4. Oroslavje.