[FOTO] Veliki uspjeh KUD-a Sveti Križ Začretje na 60. Vinkovačkim jesenima
KUD Sveti Križ Začretje dostojanstveno predstavio Sveti Križ Začretje i Krapinsko-
zagorsku županiju na ovogodišnjim 60. Vinkovačkim jesenima.
"Neizmjerna je čast i ponos što smo bili jedini predstavnici Krapinsko-zagorske županije na ovoj prestižnoj manifestaciji gdje je sudjelovalo preko 3000 sudionika. Vinkovci su oduvijek grad koji povezuje, okuplja, grad koji je stoljećima bio utočište mnogima koji su svoje domove napuštali u potrazi za boljim životom. Malo je mjesta koja se mogu pohvaliti tolikom ljubavlju prema svojoj dičnoj prošlosti, prema baštini, kulturi i načinu života koji su nam u nasljeđe ostavili naši preci. Sudjelovali smo u svečanom mimohodu odjeveni u autentične zagorske nošnje stare preko 100 godina- pravo blago naše kulturne baštine! Ulice Vinkovaca bile su prepune posjetitelja koji su s oduševljenjem gledali svečani mimohod" poručuju iz KUD-a
Mimohod je završio tradicionalnim šokačkim kolom svih sudionika na stadionu - nezaboravan trenutak zajedništva! Večernji nastup na glavnoj pozornici bio je kruna gostovanja. Plesači i tamburaši maestralno su izveli pjesme Široka je kopriva i Zagorje oduševivši sve okupljene. Upravo tu ljubav prema pravim i istinskim vrijednostima, prema domu i obitelji, folkloru i tradiciji, svi iz Svetog Križa Začretja čuvaju kao najveće blago i prenose potomcima koji će jednoga dana, u ovom novom svijetu, živjeti i opstajati zahvaljujući snažnim temeljima na kojima su odrastali.
Nakon mimohoda, srčano ih je ugostio KUD Grančica iz Đeletovca, kojima se ovom prilikom od srca zahvaljujemo. Ovo je bio veliki dan za naš Sveti Križ Začretje, našu Krapinsko- zagorsku županiju i naš KUD! Srca su nam kucala jednako - od ponosa štopredstavljamo tradiciju našeg kraja kao čuvari baštine i tradicije, istaknula je Dubravka Mišak Skočaj, predsjednica KUD-a Sveti Križ Začretje.KUD Sveti Križ Začretje u Vinkovcima je podržao i načelnik Marko Kos koji takođerne krije svoje oduševljenje i ponos što je bio dio jedne takve manifestacije. Zaista sam ponosan na njihov nastup i svakodnevni trud i rad kojim promiču kulturne vrednote našega kraja ostavljajući trajno nasljeđe svim budućim generacijama.
"Iskrene zahvale predsjednici Dubravki Mišak Skočaj, voditeljima Martini Jakuš i Danijelu Rožankoviću te naravno svim članovima KUD-a na ovom postignuću i predstavljanju naše Općine i cijele Krapinsko- zagorske županije", poručuju iz KUD-a
Prethodni članak
Sljedeći članak
Preminula je jedna od najvećih zagorskih glazbenih legendi - omiljeni Radek
Posljednji ispraćaj Antuna Jurine u utorak u 15 sati
[VIDEO] Teška prometna nesreća: Troje ljudi ozlijeđeno, stigao helikopter!
Stručnjakinja tvrdi: Ove će namirnice prve poskupjeti zbog goriva
Preminuo popularni hrvatski glazbenik (62). Oprostio se i Thompson: 'Napustio nas je veliki čovjek'
Porezna objavila novo upozorenje za građane: 'Ovo trebate napraviti do kraja ožujka'
Proglašen Dan žalosti u Maču povodom smrti legendarnog Radeka!
Travanj donosi neviđenu sreću: Jedan znak konačno dobiva sve što zaslužuje – novac stiže bez prestanka!
Financijski bonus za građane: Ako primate neku od ovih novčanih naknada imate pravo na dodatnih 70 eura!
Neočekivani incident: Rimčev testni robotaksi sudjelovao u prometnoj nesreći – očevid je u tijeku!
Invisalign i bol: boli li terapija i kako ublažiti pritisak u prvim danima?
Međunarodni dan šuma - 21. ožujka
Proljeće dolazi – otvoreni prozori ili pametna ventilacija s rekuperacijom?
Stručnjakinja otkriva: Klasičan vrt ili gredice?
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
