Toplički SDP poziva mještane da potpišu peticiju za spas ''Slamarice''
Peticija će se odvijati ovoga vikenda, u subotu, 8. prosinca od 8 do 14 sati ispred Restorana ''Kapelščak'' te u nedjelju, 9. prosinca ispred Kavane ''Maksimilijan'', također od 8 do 14 sati
Kao što su i najavili nakon što Slamarica na posljednjoj sjednici Općinskoga vijeća nije proglašena kulturnim dobrom od lokalnog značaja, općinska organizacija SDP - a ovoga vikenda kreće s peticijom za raspisivanjem referenduma.
- Pokrenuta je peticija za raspisivanjem referenduma da se ''Slamarica'', nekadašnji zaštitni znak Stubaka, proglasi kulturnim dobrom od lokalnog značaja, kako bi se na taj način zaštitila, odnosno podlijegla bi Zakonu o zaštiti i očuvanju kulturnih dobara - pojasnila je predsjednica topličkog SDP – a Sabina Frgec.
Peticija će se odvijati ovoga vikenda, u subotu, 8. prosinca od 8 do 14 sati ispred Restorana ''Kapelščak'' te u nedjelju, 9. prosinca ispred Kavane ''Makismilijan'', također od 8 do 14 sati.
Osim ovoga vikenda, peticiju ćete moći potpisati i 15. prosinca od 8 do 14 sati nasuprot Parka Vladimira Bosnara, kao i 16. prosinca od 8 do 14 sati, ispred Restorana ''Kapelščak''.
Peticiju potpisuju mještani koji žive u Stubičkim Toplicama te je sa sobom potrebno ponijeti osobnu iskaznicu i OIB. Svi ostali mogu dati svoj potpis u znak podrške mještanima Stubičkih Toplica u njihovoj borbi za spas kulturnog naslijeđa.
Promislite i djelujte! Svi zajedno za spas „Slamarice“!, poručuju organizatori peticije.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Prvo ekološko kupalište u Zagorju: Poznato je kada se otvara biološki bazen u Pregradi
Postavljene prometne kamere na tri lokacije u Zagorju
Vrijeme danas i sutra donosi promjene koje bi vas mogle iznenaditi
Ovu biljku zmije obožavaju, a mnogi je greškom sade pored kuće - odmah je uklonite!
Tužna vijest: Preminuo hrvatski kazališni, televizijski i filmski glumac
Kraj retrogradnog Merkura: 3 znaka kojima život od danas kreće na bolje
Uskrs u Krapini nikad bogatiji: Evo što vas sve čeka
Tragična nesreća: Vozač (81) pokosio pješakinju (88) na zebri. Preminula je u bolnici
Najsretniji broj ❤️: U Zagorju rođeno 13 beba! Evo tko su i odakle njihove mame
Načelnik Šplajt potpisao ugovor: Općina Kumrovec dobila još 240.000,00 eura
Proljeće dolazi – otvoreni prozori ili pametna ventilacija s rekuperacijom?
Stručnjakinja otkriva: Klasičan vrt ili gredice?
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
BRZI RAST AQUADENTA S JASNOM VIZIJOM: Od jedne ordinacije do nove lokacije i estetske medicine
Zdravo tlo - zdrava hrana: Kako uzgojiti zdravu hranu u našem povrtnjaku?
