Projekt Stubaki: Odgoda do daljnjega!
Županija i dalje pruža potporu projektu i trenutačno se radi na pripremama dodatka Ugovoru u kojem će se odrediti daljnji tijek realizacije projekta, izjavila je županica Sonja Borovčak. S druge strane Andabak poručuje da su Stubaki u fazi izrade glavnog projekta, slijedi njegova potvrda i početak gradnje....
Vijest da bi Jako Andabak, vlasnik koncerna Sunce mogao kupiti Bizovačke toplice, uznemirila je Zagorce koji se pitaju hoće li to dovesti u pitanje realizaciju projekta Stubaki.
Andabak je još 2008. godine sklopio ugovor o javno privatnom partnerstvu s Krapinsko-zagorskom županijom o izgradnji 109 milijuna eura vrijednog zdravstveno turističkog kompleksa Stubaki u Stubičkim Toplicama koji je trebao biti gotov ovog proljeća.
Odgoda do daljnjega
Međutim, radovi na bušenju za vodu počeli su zimus, dok se početak izgradnje hotela odgađa do daljnjega. Dakle, Zagorci još moraju pričekati otvaranje najmanje 500 radnih mjesta koliko je Andabak obećavao 2007.
U međuvremenu Andabak je mijenjao projekte i kupovao zemljište imajući puno povjerenje županije koja danas sudjeluje u projektu s udjelom od devet posto vrijednosti u društvu Stubaki d.d. i to zemljištem koje je nekada bilo od Specijalne bolnice u Toplicama.
- Županija i dalje pruža potporu projektu i trenutačno se radi na pripremama dodatka Ugovoru u kojem će se odrediti daljnji tijek realizacije projekta, izjavila je županica Sonja Borovčak. S druge strane Andabak poručuje da su Stubaki u fazi izrade glavnog projekta, slijedi njegova potvrda i početak gradnje. Osim toga dodaje kako "su u potpunosti posvećeni razvoju Stubičkih toplica i ne planiraju ulagati u slične projekte poput Bizovačkih toplica."
Novac iz EU fondova
Iz koncerna nadalje objašnjavaju da su postavljene bušotine kako bi došli do izvora termalnih voda koje će koristiti kao obnovljivi izvori energije.
Zbog toga, ali i nekih drugih karakteristika projekta, namjeravaju se prijaviti za korištenje EU fondova. Prva faza gradnje će obuhvaćati izradu prometnica i polaganje svih priključnih instalacija, kako bi osigurali uvjete za efikasno građenje svih objekata.
Andabak je također zadovoljan suradnjom s lokalnim i županijskim vlastima koja je, tvrdi, izuzetno kvalitetna. Iako, bilo je problema, priznaju i u županiji, oko rješavanja imovinsko-pravnih odnosa, a i mijenjao se urbanistički plan.
Andabak je imao i dodatne investicije te je uložio 70 milijuna kuna u Specijalnu bolnicu Sv. Katarina u Zaboku. Tako će djelatnost ove bolnice preseliti u prostore nove, kada Stubaki bude završeni. - Preskočiti ćemo fazu uhodavanja i uvođenja nove bolnice na tržište jer to upravo činimo u Zaboku - potvrdio je i sam Andabak.
Da ne komentiramo pročitajte: VEZANE VIJESTI
Prethodni članak
Sljedeći članak
Nebo nagrađuje dobrotu: 3 znaka od 21. svibnja ulaze u život pun sreće i obilja
Vozač autom udario u djevojku, ubio je i pobjegao. Policija traga za njime
Na terasi obiteljske kuće ubijen mladić. Policija traga za ubojicom
Teška nesreća u Zagorju: Kamion udario u ogradu i prevrnuo se na krov, vozač prevezen u OB Zabok
Netko je u Hrvatskoj upravo osvojio više od 100 tisuća eura, evo kamo ide novac!
Kuglačice Frozy Zaboka na kraju treće
I sutra u Zagorju radovi HEP-a. Evo gdje od jutra neće biti struje
Na vrhu sve isto
Derbi u Oroslavju. Evo tko se veselio
Pogledajte kako je bilo na Danu otvorenih vrata škole u ŠUDIGO-u Zabok
Cleanaholic studio iz Zaboka postao hit – na vaš poziv stižu u vaš dom ili ured
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
