Poslovanje zagorskog zdravstva u prvih šest mjeseci ove godine
Autor: Mladen Mandić Ravnatelji zagorskih zdravstvenih ustanova podnijeli su Županijskom poglavarstvu izvješća o financ
Autor: Mladen Mandić
Ravnatelji zagorskih zdravstvenih ustanova podnijeli su Županijskom poglavarstvu izvješća o financijskom poslovanju za prvih šest mjeseci ove godine.
Tako je Opća bolnica Zabok u prvih šest mjeseci ove godine ostvarila ukupni prihod od 37,739.703 kune, a izdaci su bili 39,640.329 kuna. I prihod i manjak veći su otprilike pet posto u odnosu na isto razdoblje lani, a ove godine bolnica bilježi manjak od 1,900.626 kuna. Mjesečni limit bolnice povećao se od travnja ove godine 632.494 kune ili 11,76 posto, no taj je novac najviše upotrijebljen za veće plaće radnicima.
Specijalna bolnica za medicinsku rehabilitaciju Krapinske Toplice ostvarila je ukupni prihod od 45,538.890 kuna i u odnosu na isto razdoblje lani prihod im je manji sedam posto. Izdaci su bili 47,010.047 kuna pa je ostvarena negativa od 1,471.157 kuna.
Specijalna bolnica Stubičke Toplice poslovala je u prvih šest mjeseci pozitivno s viškom od 353.987 kuna. Od ukupnih obveza, najveća im je otplata kredita Zagrebačkoj banci kojeg sada uredno otplaćuju.
Dom zdravlja Krapinsko-zagorske županije u prvih je šest mjeseci ove godine ostvario ukupno 19,499.804 kune i taj je prihod 11 posto veći nego u istom razdoblju lani. I oni su ostvarili višak prihoda nad rashodima od 66.862 kune.
Zavod za javno zdravstvo bilježi pozitivnu bilancu od 264.858 kuna, a ljekarna Krapinsko-zagorske županije ostvarila je također višak prihoda nad rashodima od 451.654 kune.
Poglavarstvo Krapinsko-zagorske županije na osnovi dostavljenih izvješća zadužilo je sve ravnatelje zagorskih zdravstvenih ustanova da i dalje provode mjere štednje i racionalizacije te izrade projekcije poslovanja u koje je potrebno ugraditi sve mjere za pozitivno poslovanje do kraja ove poslovne godine.
Na temelju dosadašnjih financijskih pokazatelja zaključili su da je opravdano spajanje svih bivših domova zdravlja i ljekarni u Zagorju u jednu ustanovu za cijelu Krapinsko-zagorsku županiju.
Izvor: Večernji list
Prethodni članak
Vozač autom udario u djevojku, ubio je i pobjegao. Policija traga za njime
Na terasi obiteljske kuće ubijen mladić. Policija traga za ubojicom
Teška nesreća u Zagorju: Kamion udario u ogradu i prevrnuo se na krov, vozač prevezen u OB Zabok
Netko je u Hrvatskoj upravo osvojio više od 100 tisuća eura, evo kamo ide novac!
NESREĆA U ZAGORJU: Automobil se zapalio nakon sudara, tri osobe ozlijeđene
[VIDEO] Dinamo dao slobodno Stojkoviću. On otišao u Zabok i osvojio turnir u biljaru
Policija dobila dojavu o provali pa u stanu našla dilere
Policija objavila sliku ubojice za kojim traga: 'Ako naiđete na Kristijana, ne približavajte mu se'
Međunarodni dan obitelji u DND-u Sveti Križ Začretje
Prognostičar najavio kad opet stižu pljuskovi u Zagorje
Cleanaholic studio iz Zaboka postao hit – na vaš poziv stižu u vaš dom ili ured
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
