Lokalnim zajednicam ove godine na raspolaganju dva i pol puta više sredstava
Održan je redovni mjesečni sastanak Ministarstva regionalnog razvoja i fondova EU s hrvatskim županima i čelnicima regionalnih razvojnih agencija (regionalnim koordinatorima) u Sisku.
Održan je redovni mjesečni sastanak Ministarstva regionalnog razvoja i fondova EU s hrvatskim županima i čelnicima regionalnih razvojnih agencija (regionalnim koordinatorima) u Sisku.
Na ovomjesečnom sastanku razgovaralo se o aktualnim natječajima i mogućnostima financiranja iz EU fondova te sadašnjim i budućim projektima. Poseban naglasak stavljen je na važnost dvosmjerne komunikacije između Ministarstva i svih nositelja regionalnoga razvoja te na informiranje šire javnosti o natječajima i mogućnostima financiranja projekata u 2017. godini, kako bi korisnici na vrijeme pripremili projektnu dokumentaciju i osigurali povlačenje što većeg iznosa EU sredstava.
Svi sudionici sastanka složili su se kako je u tom procesu najvažniji partnerski pristup kroz koji će se do kraja 2017. usvojiti zakonski i podzakonski akti koji će omogućiti pozitivan zaokret u upravljanju EU fondovima i politici regionalnoga razvoja.
Župan Krapinsko-zagorske županije Željko Kolar naglasio je važnost uspostave fonda za predfinanciranje projekata, kao i financiranja izrade projektno-tehničke dokumentacije za strateške projekte. Radi planiranja proračuna od izrazite je važnosti prilikom pripreme projektnog prijedloga znati visinu predfinanciranja u pojedinim natječajima za bespovratna sredstva.
Na sastanku je predstavljen i Program održivog razvoja lokalne zajednice kroz koji je ove godine osigurano 73 milijuna kuna za jedinice lokalne samouprave razvrstane u I. i II. skupinu prema indeksu razvijenosti, a najavljen je i još jedan natječaj za male lokalne projekte vrijedan 45 milijuna kuna, čime će lokalnoj zajednici ove godine biti na raspolaganju dva i pol puta više sredstava nego do sada.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Prvo ekološko kupalište u Zagorju: Poznato je kada se otvara biološki bazen u Pregradi
Postavljene prometne kamere na tri lokacije u Zagorju
Ovu biljku zmije obožavaju, a mnogi je greškom sade pored kuće - odmah je uklonite!
Uvedeno ograničenje na hrvatskim benzinskima, traži se reakcija vlade
Tužna vijest: Preminuo hrvatski kazališni, televizijski i filmski glumac
Po prvi puta uskrsnice i za zabočke umirovljenike
Dr. Teresa Szymanska-Čutura učenicima 2. b približila kulturu i običaje Poljske
U tijeku je velika akcija zagorske policije. Evo detalja
Evo tko su ovogodišnji dobitnici priznanja Krapinsko – zagorske županije
Teška nesreća: Preminula pješakinja nakon što ju je udario pijani vozač
Invisalign i bol: boli li terapija i kako ublažiti pritisak u prvim danima?
Međunarodni dan šuma - 21. ožujka
Proljeće dolazi – otvoreni prozori ili pametna ventilacija s rekuperacijom?
Stručnjakinja otkriva: Klasičan vrt ili gredice?
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
