Prethodni članak
Sljedeći članak

Zasluženo slavlje Mladosti u zagorskom derbiju

13. kolo IV. NL-središte Zagreb – skupina A, MLADOST ZABOK – GOLUBOVEC 4:2 (2:1)


Pod vodstvom trenera Tihomira Šeperca Mladost i da je niže sjajne rezultate. Ovoga puta u 13. kolu IV. NL-središte Zagreb skupina A Zabočani su u „zagorskom derbiju“ savladali vrlo dobru momčad Golubovca s 4:2. Sasvim zasluženo, domaći su bili puno bolja momčad, no imali su i gosti iz Golubovca svojih svijetlih trenutaka.

Domaći su poveli već u 3. minuti. Matija Bobek srušio je Drempetića u svom kaznenom prostoru, a sudac Rupčić opravdano dosudio kazneni udarac. Sigurni realizator za 1:0 bio je upravo Drempetić.

U 8. minuti domaći su povećali vodstvo. Akciju je započeo Kobetić i proslijedio do Đurića, koji daje u prostor za Drempetića, a ovaj preciznom dijagonalom zabija svoj drugi pogodak za 2:0. Pokušao je Drempetić u 17. minuti iz daljine, ali Škvorc brani njegov udarac. U 21. minuti realizirana je prva prava prijetnja gostiju. Prvo je pucao Švaljek, domaći vratar Hučić-Žukina želio je izbiti loptu u korner, no onda se od grede odbila Daria Bobeka koji ju sprema u mrežu za 2:1.

U 31. minuti prekrasan potez Vedriša koji se oslobodio svog čuvara i dobro pucao, no Škvorc još bolje brani i odbija u korner. Sjajnu priliku za goste propustio je u 33. minuti Matija Bobek. Gotovo na 40 metara presjekao je začetak napada domaćih, sjurio se prema kaznenom prostoru i izašao sam pred Hučić-Žukinu, ali pucao je preko gola. Do kraja poluvremena vidjeli smo još dobar udarac Mioča iz slobodnjaka u 43. minuti i još jednu odličnu obranu Škvorca.

U nastavku prvi prijeti Poslek u 49. minutu, no Škvorc bez problema kroti njegov udarac. Minutu kasnije negodovali su domaći. Kramarić je čini se srušio Drempetića u svom kaznenom prostoru, no sudac Rupčić nije imao hrabrosti po drugi puta dosuditi kazneni udarac za domaće.

Tri minute kasnije na drugoj strani domaći vratar Hučić-Žukina nije baš najbolje intervenirao glavom, pucao je prema vratima domaćih Dario Bobek, no s gol crte loptu odbija Kegelj. Još jedan sporni detalj u 61. minuti. Čičak krade loptu Kramariću i kreće sam prema vratima, Kramarić ga sapliće i ruši, te dobiva žuti karton, iako smo dojma da je mogao i pocrvenjeti. I onda u 68. minuti Škvorc pokušava degažirati loptu, no ona ga je prevarila i došla je do Čička koji zabija pogodak za 3:1.

Odlični i uporni Čičak u 75. minuti daje upotrebljivu loptu za Kotarskog koji se odlično oslobađa svog čuvara i sprema loptu u mrežu za 4:1. Činilo se da će to biti krajnji rezultat, a onda doslovno u zadnjoj sekundi utakmice Matija Bobek na ubačaj Daria Bobeka smanjuje rezultat na konačnih 4:2.

MLADOST ZABOK – GOLUBOVEC 4:2 (2:1)

ZABOK: igralište s umjetnom travom SC Zasek, GLEDATELJA: 150, SUCI: Rupčić, Lasić i Mlinac.

STRIJELCI: 1:0 Drempetić 4' (11m), 2:0 Drempetić 8', 2:1 D. Bobek 21', 3:1 Čičak 68', 4:1¸Kotarski 75', 4:2 Mat. Bobek 90'.

MLADOST ZABOK: Hučić-Žukina, Vedriš, Đurić (46' Pereža), Mioč, Čičak (86' Curman), Drempetić, Višić, Puklin, Kegelj, Kobetić (81' Kelava), Poslek (58' Kotarski). TRENER: Tihomir Šeperac

GOLUBOVEC: Škvorc, Mat. Bobek, Kramarić, Levak (46' Kuharić), Švaljek (80' Vukić), N. Bobek 46' Mlakar), D. Bobek, Kanceljak, Sokolić, Mar. Bobek (90' Raškaj), Majcenić. TRENER: Tomislav Škudar

IZJAVE TRENERA:

Tihomir Šeperac, Mladost Zabok: „Opet smo odlično ušli u utakmicu i vrlo rano zabili dva pogotka, imali i šanse da odemo na 3:0, međutim nakon toga smo primili pogodak iz greške, a gosti su imali i priliku za poravnanje. Poslije toga smo se stabilizriali, prvo poluvrijeme je bilo u „egalu“, ali drugo poluvrijeme smo „upalili motore“ i zabili ukupno četiri pogotka i mislim zasluženo pobijedili“.

Tomislav Škudar, Golubovec: „Znali smo da je Mladost odličan protivnik, pogotovo kod kuće. Igraju odličan nogomet, živi su brzi i agresivni. Imaju Drempetića koji je definitivno igrač koji radi razliku. Loše smo ušli u utakmicu, uspjeli smo se vratiti, smanjili na 2:1, imali i prilike za izjednačenje, ali nismo ih iskoristili. Za 3:1 se dogodila greška koja se ne smije desiti i jednostavno više povratka nije bilo. Čestitam Mladosti na zasluženoj pobjedi, bili su bolja momčad, no prvenstvo je dugo, idemo dalje razlika je šest bodova, ali vjerujem i dalje da možemo napasti prvo mjesto“.

Još članaka iz "Sport"

Facebook