Zagorec KR i Radoboj zaustavljeni u šesnaestini finala, pobjeda veterana Velebita
U Poreču održano 23. Dvoransko veteransko Prvenstvo Hrvatske u malom nogometu
Rekordnih 75 momčadi nastupilo je 23. Dvoranskom veteranskom Prvenstvu Hrvatske u malom nogometu, koje se održalo u Poreču. Među njima je bilo čak deset zagorskih momčadi. Zagorec KR i Petrovsko krenuli su u glavnom dijelu ždrijeba, dok su u pozivnom dijelu ždrijeba bili Matija Gubec, Radoboj, Inkop, Oroslavje, Stubica, Klanjec, Jedinstvo i Bedekovčina.
U šesnaestinu finala plasirale su se sve prvoplasirane i drugoplasirane momčadi iz glavnog dijela ždrijeba, kao i 15 pobjednika skupina iz pozivnog dijela, dok su za 16. mjesto razigravale dva najslabija pobjednika skupina iz pozivnog dijela.
Od zagorskih klubova šesnaestinu finala izborili su samo Zagorec KR i Radoboj, koji su nažalost u tom dijelu natjecanja i zaustavljeni.
Zagorec KR krenuo je u natjecanje u skupini E. U prvom kolu odigrao je 0:0 protiv Karlovca 1919, dok je u drugom kolu pogotkom Miljenka Kunšteka savladao Bilice, što mu je bilo dovoljno za prvo mjesto u skupini. U šesnaestini finala Zagorec KR za protivnika je imao veterane NK Gibarac 95 iz Čepinskih Martinovaca i tu su utakmicu Krapinčani poraženi nakon penala rezultatom 2:3, nakon što je u regularnom dijelu utakmice bilo 0:0. Penale su za Krapinčane pogodili Malarić i M. Kunštek, dok Smrekar nije realizirao penal. Zagorec KR odigrao je završnicu veteranskog PH u sastavu: Celjak, Vukoja, M. Malarić, Smrekar, M. Kunštek, Medved, Poljak, D. Malarić, Marjanović i Krkalo.
Radoboj je šesnaestinu finala dohvatio kao prvoplasirana momčad skupine D iz pozivnog dijela turnira. U provom kolu Radoboj je s 2:0 nadvisio Dubravice uz dva pogotka Željka Petrića, dok su u trećem kolu s 4:1 nadvisili Galižanu uz dva pogotka Tomislava Kantolića, te po pogodak Marka Zaplatića i Željka Petrića, čime su maksimalnih šest bodova osvojili prvo mjesto u skupini i plasman u šesnaestinu finala. Tamo su nažalost poraženi od Knina nakon penala rezultatom 3:1. U regularnom dijelu utakmice strijelac za Radoboj bio je Željko Petrić, no kasnije u raspucavanju penala on i Ivan Košuutić su promašili i Knin je prošao dalje. Radoboj je igrao u sastavu: Umičević, Zaplatić, Dlesk, Novački, B. Šemnički, Petrić, Košutić, Pospiš, Dunaj, Mutak, D. Šemničk i Kantolić.
Petrovsko je igralo u skupini D glavnog dijela, ali nažalost je doživjelo dva teška poraza od Remetinca (3:0) i Knina (4:0), te je osvojilo posljednje treće mjesto u skupini.
U skupini B pozivnog dijela turnira nastupili su veterani M. Gupca. Oni su u prvom kolu s 3:0 savladali Krašić uz dva pogotka Nikole Labaša i jedan Nenada Kletuša, dok su u trećem kolu s 1:0 poraženi od momčadi Jadran LP. S tri osvojena boda završili su na drugom mjestu u skupini B.
Inkop je nastupio u skupini G gdje je s 1 bodom osvojio treće mjesto. Prvo je od momčadi HAŠK 1903 izgubio sa 6:0, a potom je remizirao protiv Primoštena s 1:1, a strijelac pogotka za Inkop bio je Miroslav Vučković.
Oroslavje je bio zagorski predstavnik u skupini H gdje je nesretno osvojilo drugo mjesto, za samo jedan gol zaostatka iza Standarda. Oroslavčani su prvo s 3:1 savladali Banzogo, a strijelci za njih bili su Goran Malogorski, Valentino Novosel i Leo Tuđa, da bi potom remizirali protiv Standarda rezultatom 0:0. Nažalost u posljednjem je kolu Standard nadvisio Banzogo s 4:1 i Oroslavje je ostalo bez šesnaestine finala.
U skupini J pozivnog dijela turnira nastupila je Stubica koja je doživjela dva visoka poraza od Vala (0:4) i Gibarca (0:6) i tako ostala na posljednjem mjestu skupine J bez bodova i golova.
Klanjec je bio tragičar skupine K, jer je imao istu gol razliku i broj bodova kao momčad Aurelia Boso, koja je postigla pogodak više od Klanjca. Pogotkom Tomislava Skrbinca Klanjec je s 1:0 savladao Barutanu, da bi s Aureliom Boso remizirao rezultatom 0:0. Na kraju je Aurelia Boso pobijedila Barutanu s 3:2 i osvojila prvo mjesto u skupini.
U skupini L Jedinstvo je pogotkom Gorana Zubića s 1:0 savladalo Široki Brijeg, da bi u odlučujućoj utakmici s 2:3 poraženo od Župe dubrovačke uz pogotke Jurice Dragčevića i Gorana Zubića. Jedinstvo je na kraju s tri boda završilo drugo u skupini iz Župe dubrovačke s maksimalnih 6 bodova.
I na kraju Bedekovčina je s dva puta po 2:1 poražena u skupini M i to od Zlatne ribice i Banjola. Protiv Zlatne ribice strijelac je bio Benjamin Stanić, a protiv Banjola Goran Herceg, a Bedekovčina je bez boda ostala na posljednjem mjestu skupine M.
Prvaci Hrvatske su veterani Velebita koji su u finalu s 3:2 nakon izvođenja penala savladali Neretvu, dok su treće mjesto osvojili veterani GOŠK-Dubrovnik veteran 79 pobjedom protiv Paga od 2:0.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Luka (38) preminuo u čekaonici Hitne, obitelj je neutješna: 'Molio ih je da ga prime'
Pretjecala unatoč zabrani na Staroj zagorskoj: 88-godišnjakinja izazvala sudar, 20-godišnjak teško ozlijeđen
Poginuo 52-godišnji vlasnik poznatog kafića
VRIJEME DANAS: Stižu grmljavinski pljuskovi, a evo gdje će pržiti do 35 °C
Od iduće godine cijepljenje protiv ove infekcije bit će obvezno u RH
[FOTO] Završen je Dječji Festival 'Prvi glas Zagorja', pobjede odnijeli Zagorci
Luka (38) umro u čekaonici, supruga: 'Molio me da ga vozim u drugu bolnicu'
Krenula 4. NL središte skupina A. Evo kako su startali zagorski predstavnici
STRAVA: Granični policajac napravio pokolj, tijela našla djevojčica na biciklu
[FOTO i VIDEO] Uživo iz Začretja: Počeo Dječji festival 'Prvi glas Zagorja'
Važna uloga mrtvih i trulih stabala u šumama
Traži se Disponent u međunarodnom transportu. Evo detalja
Letački spektakl koji se ne propušta - 29. Susreti za Rudija!
Nova dimenzija modernog stanovanja - svježina bez otvorenih prozora
Stradala životinja na cesti: kako pravilno postupiti
