Zadar u posljednjih šest minuta slomio otpor Zaboka

26. kolo FAVBET Premijer lige košarkaša Hrvatske

Zabok je odigrao hrabru utakmicu na Višnjiku, ali nažalost to nije bilo dovoljno da se iznenadi lidera FAVBET Premijer lige. Domaći su dobili utakmicu s četrnaest koševa razlike (88:74).

Utakmica je bila ravnopravna do 34. minute kada je na semaforu nakon trice Rebića stajalo 67:67. Nakon toga Zadrani predvođeni raspoloženim Lakićem u nešto više od minutu rade seriju od 10:0 (77:67) i tu je pitanje pobjednika riješeno.

Zabok je odlično otvorio serijom 0:5, Zadrani odgovorili serijom od 6:0 i prešli od prvo vodstvo (6:5). Nakon prve četvrtine na semaforu je stajalo 24:24. U 16. minuti domaći preko Vujačić dolaze do +7 (42:35), no Zabok se vrlo brzo konsolidirao i Savić je uz ubačaj i dodatno slobodno bacanje vratio stvari na početak (44:44) u 18. minuti utakmice, a na „veliki odmor“ domaći su prenjeli samo dva koša viška (51:49). Odlično je funkcinorala trica Zaboku u prvom dijelu (7/12). Lakić je kod domaćih do poluvremena ubacio 16, a Mazalin 14 koševa, kod Zaboka Neal i Savić po 10 koševa.

I u nastavak su gosti krenuli serijom od 5:0 i u 22. minuti poveli poslije trice Savića (51:54). Zadrani su prešli u vodstvo, ali nikako se nisu mogli odlijepiti na više od tri koša viška, a u zadnjih deset minuta ušlo se rezultatom 65:62. Kao što smo u uvodu naznačili Zabok se dobro držao do 34. minute kada je Rebić tricom vratio stvari na početak (67:67), no serijom od 10:0 (77:67) domaći su riješili pitanje pobjednika. Na kraju Zadar-Zabok 88:74.

Zadrane je u pobjedi s 26 koševa i 4 skoka predvodio Arijan Lakić, a odličan učinak imao je Lovro Mazalin koji je upisao 20 koševa, 8 skokova i 5 asistencija. Patrik Jambrović zaustavio se na 12 koševa i 6 asistencija. Kod Zaboka po 14 koševa postigli su Nickolas Neal, Emil Savić i povratnik nakon ozljede Bruno Rebić, s time da je Neal upisao i 7 asistencija. Antonio Sikrić upisao je 13 koševa uz 6 skokova, a Dino Cinac je utakmicu završio na 12 koševa i 7 skokova uz 3 asistencije.

ZADAR - ZABOK  (24:24, 27:25, 14:13,

ZADAR: Davis 8, Klarica 3 (1-2), Vujačić 3 (1-2), Mazalin 20 (4-5), Lakić 26 (4-5), Mekić 7, Jambrović 12 (2-2), Drežnjak 9 (3-4), Grbić, Božić, Ramljak. TRENER: Danijel Jusup

ZABOK: Sikirić 13 (3-4), Tomušić, Neal 14 (1-1), Cinac 12 (6-10), Tomić, Šustić 4 (2-2), Savić 14 (3-4), Črnjević, Rebić 14 (2-3), Cvitanović, Buljević 3. TRENER: Ivan Tomas

Parovi 27. kola:

ZABOK – DepoLink Škrljevo (petak 29.3. u 19 sati)

Dubrovnik – Split

Šibenka – Zadar

Alkar – Dubrava

Cedevita junior – Bosco

Dinamo-Zagreb – Cibona

U petak stiže DepoLink Škrljevo

U petak 29.3. u 19 sati u Gradskoj sportskoj dvorani u okviru 27. kola FAVBET Premijer lige košarkaša Hrvatske snage će odmjeriti Zabok i DepoLinko Škrljevo. Zabok je ove sezone već dva puta slavio protiv Škrljeva. Jesenas u Kostreni rezultat je bio 85:89, dok su u svojoj dvorani Zabočani bili znatno uvjerljivi i slavili rezultatom 101:84 uz čak 42 koša Dine Cinca. Zabok bi u ovoj utakmici pod koševima trebao pojačati bivši igrač Cedevite, Slovenac Jan Kosi, koji će se utorak pridružiti momčadi nakon što je zaliječio ozljedu. Igrači Ivana Tomasa su favorit u ovoj utakmici, no svakako ozbiljno treba shvatiti ovu utakmicu i upisati pobjedu u borbi za šesto mjesto u kojoj još sudjeluju Dubrovnik i Šibenik.