Zabok uvjerljiv protiv Hermes Analitice

Košarkaši Zaboka bez većih su problema dobili utakmicu protiv Hermes Analitice s 21 košem razlike

Košarkaši Zaboka bez većih su problema dobili utakmicu protiv Hermes Analitice s 21 košem razlike (92:71). Sve je praktički riješeno već u prvoj četvrtini. Domaći su vrlo ozbiljno shvatili ovu utakmicu i već su u 5. minuti imali prvo dvoznamenkasto vodstvo  (15:4). Trener gostiju Mrvak pozvao je tada minutu odmora, ali stanje stvari na parketu nije se bitno promijenilo. Na ulasku u zadnju minutu prve četvrtine Zabok ima već 23 koša prednosti (30:7) i tu je utakmica zapravo riješeno. Nakon prve četvrtine na semaforu je stajalo 30:10.

Druga četvrtina prošla je u ravnopravnoj igri, a Zabok je na poluvrijeme prenio 21 koš viška (37:26).

Treću četvrtinu Zabok otvara s dvije trice Smajlagića i u 23. minuti ima 26 koša viška (53:27). Na krilima Anzulovića, Kalpića i Kordića gosti u 28. minuti prilaze na -14 (61:47), ali bliže nisu mogli. U zadnjih deset minuta Zabok ulazi sa 17 koševa razlike (68:51).

U prvih pet miinuta zadnje četvrtine Zabok radi seriju od 13-2 i ima rekordnih +27 (81:54) nakon trice Andre Anzulovića. Gosti malo uspijevaju smanjiti razliku, a utakmica je završila rezultatom 92:71.

Sa 17 koševa uz 11 skokova i 5 asistencija Sven Smajlagić ponovno je bio najbolji u redovima Zaboka. Zvonimir Ćutuk zaustavio se na 16 koševa uz po 3 skoka i asistencije, Markus Lončar pridružio je 13 koševa, a Patrik Jambrović 12 uz 8 skokova i 4 asistencije. Kod gostiju najefikasniji sa 17 koševa bio je Roko Anzulović, koji je upisao i 5 asistencija. Dobre role imali su i Franko Kalpić koji je postigao 14 koševa uz 11 skokova, kao i Filip Kordić koji je postigao 13 koševa uz 4 asistencije.