Zabok 'rasturio' Dinamo na gostovanju u Zagrebu

Lukša Buljević i Marko Perović

U posljednjem 22. kolu regularnog dijela prvenstva Zabok je slavio u gostima kod Dinama s čak 24 koša razlike (83:107). Tako će Zabočani u ligu za ostanak prenjeti 6 pobjeda.

Bilo je to najbolje šutersko izdanje Zaboka u sezoni. Žuti su imali šut za dvicu 68% (32/47), a za tricu
52% (9/17). U prvom dijelu igrači Domagoja Kujundžića postignuli čak 66 koševa.

Prva četvrtina protekla je uglavnom u ravnopravnoj igri koš za koš. Zabok je u 5. minuti nakon polaganja
Perovića imao pet koševa viška (11:16), no samo dvije minute kasnije Dugandžić s linije slobodnih bacanja dovodi domaće u prvo vodstvo (19:18). Završnica četvrtine pripala je Zaboku i samo 25 sekundi prije isteka prvih deset minuta Črnjević postiže tricu za vodstvo Zaboka od +7 (25:32). Dvije sekundi prije kraja na isti način uzvraća Klepo i nakon prve četvrtine rezultat je 28:32.

Utakmica je na neki način prelomljena na uvodu u drugu četvrtinu kada Zabok na krilima Bujevića i Črnjevića radi seriju od od 12:0 u nešto više od dvije minute igre i priskrbljuje si visak od 16 koševa (28:44). Domaći "post" nakratko je prekinuo Malekinušić (30:44), no sredinom 15. minute Tomas s linije slobodnih bacanja prvi puta gura Zaboka na višak od preko 20 koševa, točnije +21 (30:51). Na "veliki odmor" otišlo se rezultatom 50:66.

Domaći su nešto bolje ušli u treću četvrtinu, a u 28. minuti stigli su na zaostatak od 10 koševa (66:76), no to je bilo sve od njih. Do kraja četvrtine koševima su ih umirili Črnjević, Buljević i Perović i u zadnjih deset minuta ušlo se rezultatom 68:85.

Na uvodu u zadnju četvrtinu odlični Perović polaže uz dodatno slobodno bacanje za +20 (68:88). Nakon trice Bonda u 38. minuti Zabok ima velikih +27 (78:105), da bi utakmica završila rezultatom 83:107. Zabok je s double-double učinkom od 28 koševa i 11 skokova predvodio Marko Perović, Lukša Buljević je pridružio 23 koša i 3 asistencije, kapetan Antonio Črnjević odigrao je kapetanski i upisao 22 koša uz 7 skokova, Timothy Bond bio je blizu double-double učinka i na kraju je na kontu imao 15 koševa uz čak 9 asistencija i 5 skokova. Svakako veseli i vrlo dobra igra Luke Tomasa koji je upisao 12 koševa uz 7 asistencija.

Najefikasniji u redovima domaćih bio je Ivan Vučić s 21 košem, Stipe Dugandžić zaustavio se na 17 koševa i 5 skokova, a Tomislav Cvitković na 16 koševa i 8 skokova.

DINAMO ZAGREB - ZABOK 83:107 (28:32, 22:34, 18:19, 15:22)

ZAGREB: KC Dražen Petrović, GLEDATELJA: 100, SUCI: Jovović, Kruljac i Grubišić.

DINAMO ZAGREB: Cvitanović 4, Škarica, Anzulović 2, Vručinić, Malekinušić 4, Klepo 5, Novačić 14 (3-
5), Vučić 21 (5-5), Ušić, Cvitković 16 (1-3), Dugandžić 17 (8-8). TRENER: Mario Štirjan

ZABOK: Martinko 4, Tomić 3, Buljević 23 (1-1), Stojanović, Črnjević 22 (7-8), Stipaničev, Tomas 12 (5-6),
Borovčak, Perović 28 (2-3), Bond 15 (1-2), Antonić. TRENER: Domagoj Kujundžić