Zabok propustio uzeti ponuđeno

Dino Cinac

U dramatičnoj utakmici Zabok je propustio uzeti ponuđeno u Šibeniku i na kraju je morao čestitati agresivnijem i motiviranijem domaćinu koji je slavio s pet koševa razlike (97:92). Samo tri i pol minute prije kraja Zabok je imao +6 (86:92), a onda su se gosti potpuno ugasili, a domaći su serijom od 11:0 došli do važne pobjede.

Bila je to utakmica puna uspona i padova za jednu i drugu momčad. Prva četvrtina bila je uglavnom izjednačena, a domaći su tricom Mandalinića sa sirenom završili prvih deset minuta utakmice s prednošću od tri koša 23:20. Zahvaljujući razigranom Cincu Zabok je krajem druge četvrtine stigao do šest koševa viška (50:56), da bi se na veliki odmor otišlo rezultatom 50:54 nakon polaganja Foremana.

Sjajni Cinac otvorio je drugu četvrtinu s dvije trice i donio svojoj momčadi prvo dvoznamenkasto vodstvo (50:60), a imao je Zabok i +11 (55:66) u 23. minuti nakon što je Rebić atraktivno položio uz dodatno slobodno bacanje. Šibenka se nakon toga počinje dizati "na krilima" Hrštića i Mandalinića i do kraja četvrtine domaći uspijevaju otići sedam koševa viška (78:71), da bi Cinac s linije slobodnih bacanja smanji na 78:73 pred ulazak u zadnju četvrtinu.

A onda novi preokret. Razigrao se Owens, Zabok je poveo u 34. minutu prešao u vodstvo nakon trice Savića (84:86), da bi nakon polaganja Owensa tri i pol minute prije kraja Zabok imao +6 (86:92). Gosti nisu znali privesti posao kraju. Šibenka je bila u bonusu, no do kraja utakmice domaći nisu napravili ni jedan prekršaj. Zabok je s druge strane odigrao nekoliko loših i brzopletih napada, loše su skakali u obrani, pa su gosti preko Hrštića došli do tri koša viška (95:92). Imao je Zabok još priliku za produžetak, ali Savić je iz auta loše usmjerio loptu prema Cincu i tu je priči bio kraj. Hrštić je s linije slobodnih bacanja postavio konačnih 97:92.

Odličnu utakmicu odigrao je Dino Cinac koji je postigao 27 koševa uz 4 skoka i 3 asistencije. Vrlo dobar je bio i Zac Owens koji je za nešto više od 18 minuta provedenih u igri postigao 20 koševa. Kod domaćih prvo ime Armin Hrštić koji se zaustavio na 24 koša uz 4 skoka i 3 asistencije, Luka Skorić postigao je 19 koševa uz 6 skokova i 3 asistencija, dok se Luka Babić zaustavio na 18 koševa.

ŠIBENKA - ZABOK 97:92 (23:20, 27:34, 18:19, 19:19)

ŠIBENKA: dvorana Baldekin, GLEDATELJA: 500, SUCI: Jurčević, Stanković i Miletić.

ŠIBENKA: Skorić 19, Hrštić 24 (7-7), Bobek, Klarin 2, Foreman 12, Babić 18 (3-4), Topolović, Mandalinić 16, Perković 6, Šarić, Škugor, Brajković. TRENER: Damir Milačić

ZABOK: Sikirić 5, Neal 10 (4-4), Damjanić, Cinac 27 (10-13), Tomić 4, Šustić, Antonić, Savić 10 (0-1), Črnjević 8 (1-2), Owens 20 (2-3), Rebić 3, Cvitanović 5. TRENER: Ivan Tomas

SLOBODNA BACANJA: Šibenka: 10/11 (90%); Zabok:18/24 (75%)

DVICA: Šibenka: 24/38 (63%); Zabok: 19/29 (65%)

TRICA: Šibenka: 13/31 (41%) (Mandalinić 4, Skorić 3, Hrštić 3, Foreman 2, Babić); Zabok: 12/30 (40%) (Owens 4, Cinac 3, Savić 2, Sikirić, Črnjević, Cvitanović)

SKOKOVI: Šibenka: 35 (24+11) (Perković 12, Skorić 6, Hrštić 4, Mandalinić 4, ...); Zabok: 29 (20+9) (Sikrić 7, Savić 5, Črnjević 4, ...)

ASISTENCIJE: Šibenka: 16 (Klarin 4, Skorić 3, Hrštić 3, ...); Zabok: 15 (Rebić 6, Cinac 4, Cvitanović 4, ...)

VALORIZACIJA: Šibenka: 112 (Hrštić 24, Skorić 22, Perković 21, Mandalinić 19, Babić 17, ...); Zabok: 101 (Cinac 27, Owens 17, Savić 15, Črnjević 12, ...)