Zabok poražen od Furnira

Osmina finala Kupa Krešimir Ćosić, Furnir – ZABOK 74:69

• Lukša Buljević

Lukša Buljević

Košarkaši Zaboka nisu uspjeli izboriti završnicu Kupa Krešimira Ćosića. U Zagrebu su poraženi od Furnira rezultatom 74:69. Ponovno smo vidjeli dva lica Zaboka u ovoj utakmici. Ono lošije u prvom, a bolje u drugom dijelu utakmice.

U 17. minuti na semaforu je stajalo 28:27, a onda je raspoloženi Paponja potegnuo seriju domaćih od 11:2 i na veliki odmor otišlo se rezultatom 40:29. Kada je Savić u 26. minuti pogodio tricu za +17 (52:35) domaćih, malo tko je vjerovao u zanimljivu završnicu. Zabočani su još jednom pokazali karakter i da se nikada ne predaju, no to nekad nije dovoljno za pobjedu. U zadnjih deset minuta ušlo se rezultatom 58:46, a onda je započeo preokret. U 36. minuti raspoloženi Perović je položio za 62:60 i počela je uzbudljiva završnica. Samo minutu prije kraja Buljević je s linije slobodnih bacanja postavio 71:69. U idućem napadu Hollingsworth je pogodio oba bacanja (73:69), da bi u slijedećem napadu Tomas izgubio loptu, Perović je morao raditi faul na Vidoviću jedno slobodno bacanje za konačnih 74:69.

Domaće su sa po 13 koševa predvodili Taveion Hollingsworth i Filip Paponja, s time da je  Hollingsworth upisao i 7 skokova uz 5 asistencija. Matej Bošnjak bio je blizu double-double učinka upisao je 10 koševa uz 9 skokova. Nakon višemjesečnog izostajanja zbog ozljede u momčad Zaboka se vratio Lukša Buljević koji je postigao 16 koševa uz 7 skokova. Najefikasniji je bio Marko Perović sa 17 koševa uz stopostotan šut iz igre, čemu je pridodao i 5 skokova.

Trener Kujundžić rasporedio je minute na sve igrače, na neki je način čuvao Garretta koji je odigrao samo osam minuta. Za Zabok je puno važnija utakmica u prvenstvu u subotu, kada u Gradsku sportsku dvoranu dolazi Dinamo Zagreb.

FURNIR – ZABOK 74:69 (22:16, 18:13, 18:17, 16:23)

ZAGREB: SD Dubrava, GLEDATELJA: 100, SUCI: Mustapić, Pavičić i Vukojević.

FURNIR: Hollingsworth 13 (3-4), Jurić, Vidović 11 (3-4), Kalajžić 5 (0-2), Nazor, Savić 9, Bjelanović, Bošnjak 10 (2-2), Rađa, Karahodžić 6 (1-2), Paponja 13, Kos 6. TRENER: Jeronimo Šarin

ZABOK: Martinko 3, Kučan 3, Tomić 4, Buljević 16 (3-4), Lukačić 4, Črnjević 6, Stipaničev 2, Tomas 10 (2-2), Perović 17 (1-2), Prskalo 2, Antonić, Garrett 2. TRENER: Domagoj Kujundžić