Vrlo dobri rezultati zagorskih enduro vozača
Održane su dvije utrke PH u enduro discipini "Extrem enduro"
Zagoski vozači extrem endura postiže vrlo dobre rezultate i posljednje vrijeme. Extreme enduro disciplina je disciplina gdje vozači sa svojim enduro motorima koji su naravno posebno i dodatno pripremljeni za tu disciplinu, voze etapu od cca 60 kilometara. Etapa se sastoji od 10-20 kontrolnih točaka (zavisi o utrci) po šumskim strminama u ekstremnim uvjetima. Svaki vozač ima vremena da u roku od šes sati završi utrku. Vozači imaju velike pripreme prije utrke, jer su utrke prilično zahtjevne.
Prva utrka ovosezonska utrka Extreme endura odžana je Kunovcu Kupirovačkom, a bila je međunarodnog karaktera i okupila je preko 350 vozača iz 10 europskih zemalja, od čega je 70 vozača bilo iz Hrvatske.
U najzahtjevnijoj klasi Gold najpoznatiji zagorski extreme enduraš i vozač IPMOTO TEAMA, Ivica Platužić, osvojio je treće mjesto. Njegove klupske kolege dominirali su u disciplini Silver gdje je Matija Kovačić bio prvi, Tomislav Glavač drugi, a Jurica Sačer treći. U klasi bronze Patrik Vajdić bio je peti, a Mihael Komar deveti. I na kraju u klasi veteran Patrik Uroić bio je treći, Kruno Vajdić četvrti, a Krunoslav Priščan šesti.
Ekipno IP MOTO TEMA seniori bili su prvi, a IPMOTO TEAM veterani zauzeli su drugo mjesto.
Druga utrka održana je u Otočcu. Ivica Platužić ponovno je bio treći u elitnom Goldenu. U klasi Silver Matija Kovačić ponovno je ostvario pobjedu, Jurica Sačer bio je drugi, a Tomislav Glavač šesti. U klasi Bronze Patrik Vajdić bio je peti, a Mihael Komar osvojio je jedanaesto mjesto. I na kraju u konkurenciji veterana Kruno Vajdić bio je drugi, Krunoslav Priščan peti, a Patrik Uroić šesti. Kao i na prošloj utrci IPMOTO TEAM seniori odnio je ekipnu pobjedu, dok su veterani ovog kluba bili drugi.
Nakon dvije odvožene utrke Ivica Platužić drži drugo mjesto u klasi Gold i postao je viceprvak Hrvatske. Matija Kovačić se nakon dvije uzastopne pobjede okitio naslovom prvaka Hrvatske u klasi Silver.
Sedaemnostogodišnji debitant, Patrik Vajdić, uspio je s dva peta mjesto stići ukupno do trećeg mjesta u klasi Bronze, dok je Kruno Vajdić postao viceprvak Hrvatske u klasi veterana.
Mihael Komar osvojio je ukupno deseto mjesto u kategoriji Bronze, dok je Krunoslav Priščan ukupno peti, a Patrik Uroić ukupno šesti u konkurenciji veterana.
U nastavku sezone očekuje ih utrka u disiplini Cross country, 11. lipnja u Požegi, na kojoj će nastupiti u punom sastavu.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Grmljavinsko nevrijeme stiže u Zagorje – Božarov otkriva kada se očekuje promjena vremena
STRAVIČNA NESREĆA U ZAGORJU: Jedna osoba izgubila život, cesta zatvorena za promet
Užas u Zagorju: Muškarac pao pod traktor, poginuo na mjestu
Upaljeni generatori protiv tuče: Evo gdje prijeti najveća opasnost
Tuča uništila vinograde i voćnjake: 'Ja ovo u životu nisam doživio'
Zasluženi uspjeh stiže za 3 znaka 5. srpnja – konačno dobivate više nego što ste ikad zamišljali
Kulturni centar nazvat će po nedavno preminulom zagorskom velikanu
Novi udar na džepove hrvatskih građana: 'Od jeseni će računi biti veći za 8 posto'
Aplikacija iNaturalist – istraži i podijeli svoja opažanja iz svijeta prirode
Prirodan izgled novi je beauty imperativ: Sve više Zagorki bira suptilne estetske tretmane
Održana 11. Noć noćnih leptira
[VIDEO] Zašto pacijenti sve češće biraju EsteticaDent, jedan od najmodernijih dentalnih centara u Zagorju
Želite poslovati u Specijalnoj bolnici Krapinske Toplice? Objavljena dva javna natječaja
