Visok poraz Tondacha

U sedmom kolu 3. NL Centar Tondach gostovao kod Maksimira

Nevjerojatnu pomutnju i dekoncentraciju u redovima Tondacha koriste domaćini te već u 11. minuti na semaforu stoji 2-0  za lagano vodstvo Maksimira koje je moglo biti i veće!

No ubrzo se bude gosti i udarcima Mlinarića, Frančine, Frtalja i  Borovčaka te dva puta Boronjeka prijete za eventualno smanjenje rezultata!

Najveću priliku u prvom poluvremenu za goste propušta Frtalj nakon lijepog prodora Boseca! Drugo poluvrijeme opet bolje otvara Maksimir ali najbolju šansu propuštaju gosti u 61 minuti nakon slobodnog udarca Boronjeka sa 17 metara ali lopta odlazi malo iznad gola! Puno grešaka u redovima gostiju kažnjavaju igrači Maksimira i lako dolaze do rezultata od 5-0 – 55. minuta Hajdinjak; 67. Bačkov i u 79. minuti Štefić za visokih 5:0.

Moramo istaknuti da  je samo zahvaljujući vrataru Tondacha Martinecu rezultat takav kakav jest jer da on nije branio i nemoguće poraz bi bio puno veći.

Unatoč tome što je domaćin imao visoko vodstvo igrači Tondacha nisu se predavali i stalno su prijetili golmanu Išeku te se takova igra isplatila, konačno, pri samom kraju utakmice u 84 minuti kada Frtalj postiže pogodak i postavlja konačan rezultat Maksimir 5. Tondach 1.

Utakmicu osmog kola Tondach igra u srijedu, 4. listopad au 16,30 sati, na gostovanju kod Zagorca u Krapini gdje odigrava svoj drugi zagorski derbi lige.

Ovo je bila sedma prvenstvena utakmica koju je Tondach odigrao na gostovanju. Naime, niti još jednom nije odigrao utakmicu u svojoj Bedekovčini već je samo prvu utakmicu odigrao na terenu Gaja iz Mača ( Mladost Petrinja, pobjeda 1:0 ) te utakmicu prvog zagorskog derbija lige ( Tondach - Gaj 2:2 ) dok je u preostalim utakmicama tražio zamjenu domaćinstva. Za kraj – vrijeme je da se odgovorni konačno pobrinu da njihov klub što prije zaigra na svom domaćem terenu pred svojim navijačima.

Maksimir – Tondach 5:1 ( (2:0 )

Igralište Maksimira na Oboju. Gledatelja: 100. Sudac: Stipo Novak ( Zagreb ). Pomoćnici: Nikola Štibohar ( Zaprešić ), Albert Trstenjak ( Samobor ).

Strijelci: 1:0 Novak 5'; 2:0 Novak 11'; 3:0 Hajdinjak 55': 4:0 Bačkov 67'; 5:0 Štefić 79'; 5:1 Frtalj 84'.

Maksimir: Išek, Skender, Katona, Kondres, Hajdinjak ( 61. Lučić ), Večerić, Glavinić ( 61. Pirš ), Durbić, Novak ( 69. Sviben ), Krznar ( 46. Štefić ), Hodak ( 46. Bačkov ). Trener: Zoran Santrač.

Tondach: Martinec: Kralj, Hendija ( 71. I. Bosec ), Mlinarić ( 58. Cvilko ), Boronjek ( 58. Kolarić ), Frtalj, Frančina, Borovčak ( 58. Bobinec ), Zrnc, Usmiani, K. Bosec ( 71. Bartolec ). Trener: Srećko Mlinarić.