Veterani NK Lobor u Jurketincu

Nogomet spaja ljude, pa tako već 30-ak godina spaja Lobor i Jurketinec, mjesto kraj Varaždina. Riječ je o tradicionalnoj prijateljskoj utakmici i druženju, a s čime se započelo još 1992. godine. Tako je tradicija nastavljena i u subotu 7. listopada. Prvo je odigrana prijateljska utakmica između veterana NK Omladinca iz Jurketinca i NK Lobora. Započela je minutom šutnje u čast nedavno preminulih članova Dragutina Korpara Vokrija iz Jurketinca i Branka Bodalca Hrgu iz Lobora. Sudio je Ljubo Rogar, a početni udarac izveli su jedni od utemeljitelja ovih susreta Josip Kumrić iz Jurketinca i Stjepan Rihtarić Oljač iz Lobora. Poveo je Lobor pogotkom Mike, a domaćin je uspio izjednačiti pred kraj prvog poluvremena pogotkom Nikole Kramacija. U drugom poluvremenu Lobor je uspio kapitalizirati stvorene šanse te su pogotke još zabili Bruki (dva) i Božidar Babić (jedan). Utakmica je završila pobjedom Lobora 1:4.

Nakon utakmice ovaj je prekrasan susret nastavljen u dvorani za društvena događanja. Prigodni govor u ime domaćina održao je predsjednik NK Omladinca Dragutin Kišić, a ovo hvalevrijedno događanje uveličali su svojim prisustvom vlč. Krunoslav Milovec, župnik Župe Maruševec, te načelnik Općine Maruševec Mario Klapša. U ime gostiju iz Lobora obratili su se Vladimir Matejaš i Stjepan Rihtarić te predali prigodni poklon. Za pripremu bogatog domjenka pobrinuo se jurketinečki masteršef Dražen Presečki Lacika, a kolače je pripremila Udruga žena Jurketinec. Fešta je u prijateljskoj atmosferi trajala sve do jutarnjih sati, a prisutne je u stilu Miše Kovača zabavljao bend Trio Vlado Marinić. Za siguran put do Jurketinca i natrag pobrinulo se poduzeće Bo-ni i Marica Buntak, kojoj veterani NK Lobora zahvaljuju na strpljenju i bezbrižnom povratku kući. Uzvrat ovog susreta je u srpnju sljedeće godine u Loboru, povodom Janinoga, blagdana svete Ane i proslave dana Župe i Općine Lobor. Što drugo reći nego, "premale je lijepih cajtof"!