Prethodni članak
Sljedeći članak

Velika drama u Dubravi Zabočkoj

4. NL – središte skupina A: 6. kolo: Rudar Dubrava Zabočka – Polet (SK)


U 6. kolu 4. NL središte skupina A Rudar DZ je dočekao Polet (SK). Utakmici je prethodila i zaostala utakmica 4. kola u srijedu, kod Ilovca, koju je Rudar dobio 3:1 i tako već tada izbio na drugo mjesto sa 12 bodova, kao i vodeći Klanjec. Kako je dan prije Klanjec izgubio, Rudar je eventualnom pobjedom u ovoj utakmici mogao izbiti na sam vrh.

Tin Gregurić euro golom za vodstvo domaćina

Gosti su već u prvoj minuti zaprijetili i imali korner, no obrana domaćina je izbila loptu. No, i nakon toga prve četiri minute domaćini nikako da dođu do posjeda. No, nakon toga domaćini uspostavljaju ravnotežu i sve su opasniji. U devetoj minuti Tin Gregurić puca sa 20 metara pored gola. No, u 11. minuti fantastičan gol Tina Gregurića. Primio je loptu na lijevoj strani, osvojio desetak metara, pa okrenuo prema sredini, paralelno uz kazneni prostor osvojio još deset metara i onda neobranjivo pogodio sam lijevi gornji kut za 1:0.

U 15. minuti Matija Gregurić ubacuje s lijeve strane, a Ivan Idžan iz teške situacije glavom puca preko gola. U 20. minuti vrlo opasno je bilo pred domaćim golom. Nakon akcije po desnoj strani činilo se da netko ubacuje, no lopta je išla u gol i iskusni Zoran Mihovilić morao se dobro potruditi da obrani. U 26. minuti dobro spuštena lopta u napadu gostiju za Roberta Badanjka, koji naglo mijenja pravac kretanja i dolazi do solidne pozicije za udarac sa 16 metara, no Ivan Milković blokira.

U 32. minuti odlična akcija domaćina po desnoj strani, Florian Videk je dobio odličnu loptu, dao povratnu za Nikolu Mutaka, koji puca. Patrik Prša brani, a Idžan glavom odbijenu loptu šalje pored gola. U 34. minuti na drugoj strani Badanjak puca sa 25 metara po zemlji, Mihovilić brani.

U 38. minuti Mutak daje loptu s desne strane Tinu Greguriću, koji ulazi u kazneni prostor, čuva loptu, na njega natrčava jedan obrambeni igrač i ruši ga, no sudac smatra da intenzitet nije dovoljan za penal. Vrlo slično kao i kod gola Tin Gregurić puca u 40. minuti ovaj puta preko gola. I na samom kraju prvog dijela Badanjak prijeti još jednom, nakon ulaska u sredinu s lijeve strane, puca sa 20 metara preko gola. Vrlo dobrih 45 minuta tako je pripalo domaćinima sa 1:0. 

Preokret u nastavku

Nastavak počinje prilikom za domaćine iz slobodnog udarca. Već u 47. minuti sa 18 metara, malo s lijeve strane puca Jurica Jurčec, ali pogađa živi zid. Lopta mu se odbija, ali drugi udarac završava u bloku. U 50. minuti nakon ubacivanja za domaćine s desne strane, lopta se odbija na 20 metara, gdje je Juraj Tumpić, koji puca preko gola. U 53. minuti Tumpić se spustio s desne strane na Pršu, ali mu ovaj brani udarac. Na drugoj strani Badanjak je u prilici u 55. minuti, no njegov udarac Milković je blokirao u korner.

 

U 58. minuti Rudar DZ dolazi do 2:0. Dobra lopte za Idžana u dubinu, on puca, ali Prša brani, no Idžan ne odustaje, dolazi do lopte daje povratnu za Tumpića, koji ostavlja na nekih deset metara za Juricu Šoštara, koji natrčava na loptu i precizno pogađa za 2:0. Gosti prijete u 66. minuti, kada se po desnoj strani probio Badanjak, dao u sredinu, gdje su se dva igrača gostiju spetljala, pa je obrana otklonila opasnost. U 67. minuti s lijeve strane oštro ubacuje Mutak, a u 67. na drugoj strani Mihovilić prvo brani udarac Badanjku, pa nakon kornera sjajno brani pokušaj Glavom Tomislava Gotovca. No, nakon novog kornera u 68. minuti u gužvi se najbolje na drugoj stativi snalazi Stipe Jurilj i sa par metara šalje loptu u mrežu za 2:1. U 79. minuti opet prijete gosti, no nakon ubacivanja s desne strane, Čopec blokira udarac u korner. 

U 78. minuti kontra domaćina, Šoštar daje dubinsku loptu za Mutaka na lijevoj strani, ovaj daje desno za Karla Tisanića, koji puca jako, ali Prša brani. Gosti pritišću sve više. U 83. i 84. minuti velike su gužve pred domaćim golom, ali domaćini nekako izbijaju loptu. No, nakon kornera u 84. minuti Gotovac je najviši i glavom šalje loptu u mrežu za 2:0. Domaćini pokušavaju ponovno do vodstva u 87. minuti, ali udarac Tumpića završava malo preko gola. I onda u drugoj minuti sučeve nadoknade ubacivanje s desne strane za goste, lopta se odbija od zemlje i pogađa u ruku Tisanića i to je penal za goste. U trećoj minuti nadoknade Gotovac pogađa za veliki preokret, 2:3. Rudar DZ tako nije zadržao vodstvo i pobjedu, koja bi ga lansirala na prvo mjesto. Šteta. U 7. kolu Rudar DZ u zagorskom derbiju gostuje kod Golubovca. 

4. NL – središte, skupina A, 6. kolo

RUDAR DZ – POLET (SK) 2:3 (1:0)

SUCI: Fabijanić, Čulina, Tomašić; GLEDATELJA: 200

STRIJELCI: 1:0 Tin Gregurić 11', 2:0 Šoštar 58', 2:1 Jurilj 68', 2:2 Gotovac 84', 2:3 Gotovac 90+2' 11m 

RUDAR DZ: Mihovilić, M. Gregurić, Čopec, Tim. Gregurić (69' Baneković), Tin Gregurić (46' Tumpić), Jurčec (75' Tisanić), Šoštar, Idžan, Videk (69' Fotivec), Milković, Mutak; trener: Mario Videk

POLET (SK): Prša, Križić (90+2' Malešević), Vojnović, Perić, Bogdanović, Gorše, Badanjak, Gotovac, Jurić (61' Telebar), Pavičić (68' Hercigonja), Jurilj; trener: Sandro Jurić

Još članaka iz "Sport"

Facebook