Važna pobjeda Zaboka u Sinju nakon produžetka

Poslije domaćeg poraza od Gorice, Zabok je u Sinju odigrao odličnu utakmicu i nakon produžetaka slavio rezultatom 87:81, nakon što je u regularnom dijelu utakmica završena rezultatom 75:75. Uz pobjedu Zabok je anulirao i pet koševa razlike. Podsjetimo Sinjani su jesenas u Zaboku slavili rezultatom 80:75, što nije nevažno ako će ove dvije momčadi na kraju imati jednak broj pobjeda.

Prva četvrtina prošla je uglavnom u vodstvu Zaboka koji je nakon prvih deset minuta imao dva koša viška (22:24), iako nije imao rješenja za Polutka koji je u tom dijelu utakmicu zabio 13 koševa. U samo četiri minute nastavke domaći rade seriju od 11:0 uz dvije trice Svaline i jednu Mariću i u 14. minuti nadomak su dvoznamenkastog vodstva (33:24). Zabočki „post“ prekinuo je košem za 33:26 Lukačić, a na veliki odmor otišlo se rezultatom 36:31.

Treća četvrtina većim je dijelom protekla u ravnopravnoj igri, dai bi si Zabok minutu prije kraja utakmice priskrbio pet koševa viška (59:64). No do kraja četvrtine četiri koša upisuje odlični Polutak i Zabok u zadnjih deset minuta ulazi s minimalnim vodstvom. Zadnjih deset minuta utakmice odlično je otvorio Tomas i Zabok je zahvaljujući njemu u 35. minuti došao do šest koševa viška (65:71). Alkar odgovora serijom od 9:0 koju tricom u 37. minuti zaključuje Tomašević i prelazi u novo vodstvo (74:71). Kod rezultata 74:73, Črnjević radi nesportsku pogrešku na Polutku, koji pogađa jedno slobodno bacanje za 75:73, a potom radi osobnu u napadu na Črnjeviću i to petu, što je možda i bio ključni detalj za daljnji rasplet utakmice. Minutu prije kraja Črnjević polaže za 75:75. Slijede dva loša napada s jedne i druge strane, da bi Tomašević teško promašio iz „odbojke“ sa sirenom, pa se otišlo u proužetke.

U dodatnih pet minuta na parketu je postojala samo jedna momčad, Zabok. Domaći su četiri i pol minute ostali bez koša, dok je Zabok zabio osam i otišao ne nedostižnih 75:83. Gabriel Marić uspio je s dvije trice malo ublažiti poraz Alkara na šest koševa manjka (81:87).

Kod domaćih najbolji je s 30 koševa i 4 skoka bio Imran Polutak, dok je Gabriel Marić upisao 12 koševa (trice 4/5). Zabok je s double-double učinkom od 17 koševa i 15 skokova predvodio Marko Perović, a odličan je bio i Luka Tomas koji je upisao isti broj koševa uz 9 skokova i 4 asistencije. Lukša Buljević zaustavio se na 16 koševa uz 7 skokova, Jarvis Garrett upisao je 13 uz 8 asistencija, a sve bolji Antonio Črnjević imao je double-double učinak od 11 koševa i 10 skokova, čemu je pridodao i 4 asistencije. Zabok je imao neviđenu dominaciju u skoku od 54-31, od čega je 19 koševa Zabok ostvario u napadu.

ALKAR – ZABOK 81:87 (22:24, 19:12, 22:28, 12:11, p 6:12)
SINJ: GŠD Ivica Glavan-Ićo, GLEDATELJA: 300, SUCI: Vovk, Peić i Muhvić.
ALKAR: Zukanović, Bašić 2 Marić 12, Vojedilov, Putnik 4 (2-2), Polutak 30 (3-4), Svalina 12, Tomašević 7, Vučić 4 (2-2), Jukić 4, Rajačić, Lisica 7. TRENER: Luka Bujas
ZABOK: Martinko, Stojanović, Tomić, Buljević 16 (6-8), Lukačić 4 (2-2), Črnjević 11 (3-4), Stipaničev 2, Tomas 17 (2-3), Perović 17, Garrett 13, Jacović 7 (2-2). TRENER: Domagoj Kujundžić