U Sisku održano 4., 5. i 6. kolo Regionalnog Prvenstva Hrvatske u plivanju za početnike HPS plivačka lige Regije 4

Plivači i plivačice Olimpa Zabk nastupili su u Sisku na HPS plivačkoj ligi Regije 4, a najmlađe snage ovog kluba na istom mjestu na Regionalnom PH za početnike. Na 50 metarskom bazenu u Sisku okupilo se 334 plivača i plivačica iz 12 klubova. Olimp Zabok nastupio je sa čak 21 plivačem i 17 plivačica, pod stručnim vodstvom trenera Nikole Ivekovića.

Kod najmlađih snaga na Regionalnom PH istaknuli su se Petra Ljubej i Noa Fiket koji su postali dvorsturki regionalni prvaci. Petra je postala prvakinja na 50 i 100 leptir, dok je 50 i 100 slobodno bila druga. Noa je bio zlatni na 100 slobodno i 100 prsno, dok je na 50 slobodno i 50 leptir bio treći. Lara Grah osvojila je bronačnu medalju na 50 slobodno. Spomenuti trojac okitio se i srebrom u mješovitoj štafeti 4x50 slobodno, u kojoj je četvrti član bio Fran Meglić, Tako su Olmpovci ukupno osvojili devet pojedinačnih medalja i jednu u štafeti.

U regionalnoj ligi Olimpvci su ostvarili 8 pobjeda, šest drugih i pet trećih mjesta.

U kategoriji A Viili Sivec osvojio je pobjede na 50 i 100 leptir, dok je Lovro Gorupić bio drugi na 50 i 100 slobodno i treći na 100 leđno.

U kategoriji B Ivan Fučkar bio je drugi na 200 prsno.

Najviše uspjeha Olimp je imao u kategoriji C. Tu je Patrik Dinja ostvario tri pobjede na 100 i 200 leđno, te na 200 slobodno, dok je na 100 slobodno bio drugi. Nadja Gorupić bila je prva na 100 leđno, dok je na 100 i 200 slobodno bila druga. Helena Dinjar ostvarila je pobjeda na 200 leđno i 200 slobodno, a Žan Žanoški bio je treći na 50 prsno i 50 leđno.

U kategoriji D Rita Žnidarec bila je treća na 50 leptri, a Ilana Špiranec isti je uspjeh postignula na 50 leđno.