Trice Čavića i Leža slomile Riječane

Košarkaši Zaboka ostvarili su svoju prvu pobjedu u ligi za ostanak protiv riječkog Kvarnera (94:82) kojeg su ujedno prikovali na dno.

Nakon silovitog starta u drugoj minuti već je bilo 9:2, odlično su u utakmicu krenuli Čavić i Lež. No nakon vodstva Zaboka od 17:9, Kvarner zahvaljujući Spahiji uspijeva doći na samo -2 (17:15). Zabok tada pojačava obranu pa na prvi mali odmor odlazi s sedam koševa razlike (26:19). Nakon bacanja Leža u 25. minuti Zabok prvi puta ima dvoznamenkasto vodstvo (32:22). Tada slijedi serija Mancea od osam koševa (32:30) i stvari su gotovo na početku. Na velik odmor Zabok je ipak otišao sa solidnom prednošću od osam koševa (44:36).

Kvarnerovu propusnu zonu uništile su u trećoj četvrtini trice Zabok (Lež, Čavić), pa je nakon treće trice Čavića rezultat 68:52. Umjesto da do kraja uništi protivnika, Zabok nakon nekoliko početničkih pogrešaka zamalo vraća Kvarner u igru. Nakon polaganja Glavinića u 33. minuti Riječani dolazi na samo -5 (75:70), no sjajni Čavić šestom tricom vraća dvoznamenkastu prednost (80:70) i odvodi utakmicu u mirne vode.

Daniel Čavić bio je prvo ime utakmice sa sjajnom valorizacijom od 31 boda (25 p-trice 7/11, 10 sk, 3 ul). Dobre suradnike imao je u Ivanovu (17 p, 7 s) i Ležu (17 p). Pred kraj utakmice probudio se i Krapić, a nakon lošeg prvog dijela Bašić je u nastavku namjestio ruku.

Kod gostiju najbolji je bio bivši „cibonaš“ Mance (22 p, 6 sk, 4 ul), a vrlo dobri bili su Spahija (19 p, 4 sk) i Pilepić (16 p, 4 sk, 4 ul).

Zabok u subotu gostuje u Zadru kod Borika, a već u srijedu 1. travnja s početkom u 18.30 sati u Bedekovčini gostuje Alkar, da bi već u subotu u 19 sati u Bedekovčini gostovala Dubrava.

ZABOK-KVARNER 94:82 (26:19, 18:17, 28:27, 22:19)

BEDEKOVČINA: dvorana Srednje škole, GLEDATELJA: 350, SUCI: Šarac (Osijek), Holjevac (S. Brod) i Knez (Požega)

ZABOK: Janković 6 (2-5), Lekić 5, Ivanov 17 (3-7), Lež 17 (5-5), Krapić 8 (1-2), Bašić 12 (2-2), Novosel, Nakić, Čavić 25 (2-4), Pehar, Bilić 4 (1-2). TRENER: Dragutin Črnjević

KVARNER: Čović, Rodić, Grbešić 14 (1-2), Glavinić 9 (3-4), Juričić, Spahija 19 (3-4), Modić, Mance 22 (7-10), Pilepić 16 (3-4), Blesić 2 (0-2), Velčić. TRENER: Arsen Bošković

SKOKOVI: Zabok 39 (27+12) (Čavić 10, Ivanov 7, Krapić 7…), Kvarner 27 (23+4) (Mance 6, Spahija i Pilepić po 4…)
TRICE: Zabok 14 (41%) (Čavić 7, Lež 2, Bašić 2…); Kvarner 5 (31%) (Pilepić 3)
ASISTENCIJE: Zabok 8 (Lekić 3, Bilić 2…); Kvarner 8 (Mance 3, Glavinić 2…)