Tondach preokrenuo, pa ipak ispustio bodove

3. NL – centar: 29. kolo: Tondach – Bistra 2:3

• Karlo Frtalj .JPG

Karlo Frtalj

U 29. kolu 3. NL centar Tondach je u Bedekovčini dočekao Bistru. Nakon dvije vezane pobjede, Tondach je došao u situaciju da otvoreno razmišlja o opstanku, ukoliko se obistine priče o odustajanju od smanjivanja ove lige. U toj priči važna je bila ova utakmica, jer je Tondach zaostajao za Bistrom šest bodova. Bolje su krenuli gosti i već u sedmoj minuti Nwachukwu je zabio za 0:1. No. već do odmora Tondach se vraća i Karlo Frtalj u 35. minuti pogađa za 1:1. U nastavku Tondach dolazi do preokreta, kada u 53. minuti za 2:1 zabija Dario Bosec. No, sa nešto smanjenim kadrom, Tondach nije izdržao do kraja. U 69. minuti, nakon kaznenog udarca za goste izjednačava Tomislav Kukec. Nakon toga, u 78. minuti Tondach ostaje sa igračem manje. Naime, Robert Jurina zaradio je u 56. minuti prvi, a u 78. minuti i drugi žuti karton, oba zbog preoštrog starta. Bistra koristi igrača više i u 86. minuti nakon autogola Andrije Frančine dolazi do sva tri boda. Ovom pobjedom Bistra je pobjegla na devet bodova od Tondacha, kojemu ostaje borba za 16. mjesto, koje možda može značiti opstanak, ako se odustane od smanjenja ove lige, a o čemu se sve više nagađa. U 30. kolu Tondach gostuje kod Samobora.

3. NL – centar, 29. kolo

TONDACH – BISTRA 2:3 (1:1)

SUCI: Kožarec, Mazal, Kupres; GLEDATELJA: 100

STRIJELCI: 0:1 Nwachukwu 7', 1:1 Frtalj 35', 2:1 D. Bosec 53', 2:2 Kukec 69' 11 m, 2:3 Frančina (AG) 86'

TONDACH: Martinec, Videk (85' I. Bosec), Kralj, Mlinarić, Boronjek, Frtalj, Frančina, L. Jurina, D. Bosec, R. Jurina, Usmiani (86' Bobinec); trener: Franjo Pužin

BISTRA: Maglica, Brezec, Žagmešter, Nwachukwu, Kukec, Šturlan, Bingula, Bajan, Ljubić, Jakopić, Knezović; trener: Srećko Mlinarić

Već smo pisali o utakmici Zagorca KR, a ovdje donosimo i sve današnje rezultate, uz podsjetnik da će Gaj sutra u 11 sati u Maču dočekati Maksimir.

TONDACH  - Bistra 2:3

Lučko – ZAGOREC KR 4:2

GAJ MAČE – Maksimir (nedjelja 5.5. u 11 sati)

Vrapče – Dinamo OO 3:1

Kurilovec – Segesta 2:4

Ponikve – Zelina 1:0

Mladost P – Lukavec 2:2

Trešnjevka – Samobor 1:0

HAŠK 1903 – Sava Strmec 2:0