Težak poraz Gaja protiv Save Strmec

16. kolo III. NL-centar

• Luka Radić

Luka Radić

Posljednjeplasirana Sava Strmec slavila je na svom travnjaku protiv Gaj sa čak 4:1. Malo se tome tko nadao, Gaj je slovio za favorita, no taj je status trebalo potvrditi i na travnjaku. Domaći su puno više željeli pobjedu i to im se na kraju isplatilo.

U 7. minuti Kižlin je probio desnu stranu i odlično ubacio za Moštaka koji pogađa nogom za 1:0. Na 2:0 povisio je Horvatinec nakon kornera s desne strane, koji je pucao glavom i sretno i spretno iskoristio nesporazum Strahonje i Mazalovića. U nastavku je Gaj sve karte bacio u napad što su domaći iskoristili i u 73. minuti istrčali jednu kontru nakon koje je u kaznenom prostoru Gaja srušen Plojović-Beriša, pa je sudac Hren dosudio kazneni udarac. Isti je igrač bio i sigurni izvođač i povisio je prednost domaćih na 3:0. Samo tri minute kasnije Plojović-Beriša nakon asistencije Kižlina sa 16 metara udaljenosti pogađa "malu mrežicu" i povisuje prednost Save Strmec na 4:0. Počasnih pogodak za Gaj postigao je Radić koji je odlično iskoristio jedan ubačaj s desne strane i iz neposredne blizine pogodio za konačnih 4:1.

SAVA STRMEC - GAJ MAČE 4:1 (2:0)

STRMEC: SC Lazina, GLEDATELJA: 200, SUCI: Hren, Jakopec i Radić.

STRIJELCI: 1:0 Moštak 7', 2:0 Horvatinec 22', 3:0 Plojović-Beriša 73' (11m), 4:0 Plojović-Beriša 76', 4:1 Radić 88'.

SAVA STRMEC: Đurđek, Marić, Brkić, Kos, Držić, Grofelnik (88' Motočić), Vidović, Kižlin, Horvatinec, Moštak (77' Vrančić), Plojović-Beriša (89' Vrdoljak). TRENER: Vladimir Tuweg

GAJ MAČE: Strahonja (46' Tor), Bobek (46' Krpanec), Brlečić, Radić, Haramustek, Gajski (46' Šaban), Ivetić, Postonjski, Mazalović, Josipović, Vukadin. TRENER: Marijan Glavica