Solidan otpor Zaboka Zadru

Unatoč porazu od 15 koševa razlike (70:85) Zabok je protiv Zadra odigrao solidnu utakmicu. Zabočani su bili "živi" do 35. minute kada je na semaforu nakon polaganja Črnjevića stajalo (62:68), no ubrzo je iz igre zbog pet osobnih morao Tomas, što je dodatno skratilo ionako kratku rotaciju domaćih i Zadar je rutinski priveo utakmicu kraju.

Domaći su bolje počeli i preko raspoloženih Perovića i Kučana u 3. minuti poveli 11:2, da bi prva četvrtina završila njihovom prednošću od 25:19. Prskalo je na početku druge četvrtine položio za 27:19, a onda su Zabočani stali i gosti su serijom od 9:0 koju je završila košem uz dodatno slobodno bacanje Drežnjaka prvi puta poveli u 13. minuti (27:28). Ostatak druge četvrtine prošao je uglavnom u ravnopravnoj igri, a nakon polaganja Perovića sa sirenom na "veliki odmor" otišlo se rezultatom 37:42.

Gosti su do prvog dvoznamenkastog vodstva stigli u 26. minuti nakon što je Čampara položio iz kontre za 43:54. Zabok se nije predavao, ali je u završnici domaćima ponestalo koncentracije pa je Davis pogodio tricu uz dodatno slobodno bacanje za ozbiljnih +15 (49:64) prije ulaska u zadnjih deset minuta utakmice.

Nakon atraktivnog zakucavanja Kučana i polaganja Črnjevića Zabok se u 35. minuti spustio na -6 (62:68), no ponestalo je tada domaćima snage za potpuni preokret i gosti su u samoj završnici pokazali svoju kvalitetu i rutinski su priveli utakmicu prema kraju do konačnihi 70:85.

U redovima domaćih najefikasniji je bio Marko Perović sa 17 koševa uz 5 skokova i 3 asistencije, Ivan Kučan pridružio je 14, a Jarvis Garrett 13 uz 5 skokova, a Luka Tomas se zaustavio na 12 koševa. Goste je sa 16 koševa i 3 asistencije predvodio Sani Čampara, Joradano je upisao 11, a Lakić i Davis i Ramljak po 10 koševa.

ZABOK - ZADAR 70:85 (25:19, 12:23, 12:22, 21:21).

ZABOK: Gradska sportska dvorana, GLEDATELJA: 300, SUCI: Mikulić, Rogić i Grubišić.

ZABOK: Martinko 2 (2-2), Kučan 14 (1-1), Tomić, Buljević, Lukačić, Črnjević 10 (2-2), Stipaničev, Tomas 12 (1-1), Perović 17 (3-3), Prskalo 2, Antonić, Garrett 13 (2-2). TRENER: Domagoj Kujundžić

ZADAR: Davis 10 (2-3), Jordano 11 (2-2), Klarica 2, Sikirić, Žganec 2, Čampara 16 (5-7), Matulina, Lakić 10, Drežnjak 7 (1-1), Božić 8, Ramljak 10 (6-6), Šantelj 9 (2-2). TRENER: Danijel Jusup