Škudar: ''Nadam se da nitko više neće imati ovakvo suđenje''

Golubovec se odvaja na vrhu

4. NL – središte skupina A: 4. kolo: Golubovec – Polet (SK) 2:0, 5. kolo: Vojnić 95' – Golubovec 1:2

Iza nogometaša Golubovca dva su kola u četiri dan u 4. NL središte i nove dvoje pobjede, kojima ne samo da su se zadržali na vrhu ljestvice sa svih 15 bodova, nego su se odvojili na 5 bodova od Tondacha i Prečkog. U 4. kolu u srijedu u Novi Golubovec je stigao Polet (SK). Utakmicu je usmjerio događaj u 34. minuti kada je gostujući golman Ivan Kovač izvan kaznenog prostora u izglednoj prilici za postizanje zgoditka napravio prekršaj na Antoniju Riseku i zbog toga zaradio crveni karton. Nažalost prilikom tog starta Riseku je napukla usna. Sedam minuta trebalo je Golubovcu da iskoristi igrača više, pa je tako Dubravko Vujica u 41. minuti doveo domaćine do vodstva. No, iako sa igračem više nije bilo lako dogurati utakmicu do kraja, protiv žilavog protivnika, čiji je trener Vukelić prigovarao sucima, pa je u 78.  minuti i on zaradio crveni karton i to nakon dva žuta u dvije minute. Ipak, u završnici domaćini osiguravanu pobjedu. U 86. minuti za konačnih 2:0 zabio je Dario Bobek. Bila je to četvrta uzastopna pobjeda na startu sezone za Golubovec, koji je već danas imao i novi ogled i to kod Vojnića. Bilo je to jako izazovno gostovanje, kako zbog terena, jer je kiša odradila svoje, tako i zbog dobrih domaćina, no nakon utakmice Golubovčani su bili jako ljuti na suce, uz mišljenje da su suci jako, prejako naginjali domaćinima. No, bez obzira na to sjajni Dubravko Vujica doveo je Golubovec u vodstvo u 10. minuti i tako u petoj utakmici zaredom postigao gol. Sa 0:1 se otišlo na odmor, no početkom nastavka, nakon jedne ubačene lopte u kazneni prostor gostiju, golman Filip Škvorc prvi dolazi do lopte, a nakon toga dolazi do kontakta sa jednim domaćim igračem. Na opće čuđenje gostiju sudac Puškarić svira kazneni udarac, koju u 1:1 pretvara Petar Horvatin. No, radost domaćina, nije dugo trajala, jer Dubravko Vujica u 51. minuti ponovno pogađa mrežu domaćina za 1:2 i svoj već šesti gol u ovom prvenstvu, s tim da je protiv Zagreba propustio i dva penala. Ovaj puta Golubovec je uspio sačuvati prednost i stići do pete pobjede u isto toliko nastupa. Vodi sa 15 bodova, 5 više od pratnje, a u 6. kolu u Novom Golubovcu dočekuje Špansko. U osvrtu na utakmicu trener Golubovca Tomislav Škudar naglasio je kako su njegovi igrači odigrali hrabro, agresivno i pametno protiv jednog jako nezgodnog protivnika. ''Jedna jako tvrda utakmica, po jako lošem terenu. Na kraju smo uzeli sva tri boda, zadržali stopostotan učinak. Moram kritizirati suđenje, koje je bilo katastrofalno i nadam se da se ni jednoj momčadi u ovoj ligi do kraja neće ponoviti, to što se nama dogodilo ovdje u Vojniću, jer to je sramota za nogomet. Čestitam domaćinima, koji su odigrali fer i korektno. Svojim dečkima još jednom kapa do poda na velikoj igri i jednoj teško izvojevanoj pobjedi. Želim sreću Vojnići u daljnjem natjecanju i još jednom ponavljam da se nadam da se ovakvo suđenje više ni jednoj momčadi više neće dogoditi u ovom prvenstvu.'' – zaključio je Škudar.

4. NL – središte skupina A, 4. kolo

GOLUBOVEC – POLET (SK)  2:0 (1:0)

SUCI: Kumpar, M. Veseljak, D. Veseljak     GLEDATELJA: 70

STRIJELCI:  1:0 Vujica 41', 2:0 D. Bobek 86'.

CRVENI KARTONI: 34' Kovač (Polet (SK), zbog prekršaja u izglednoj poziciji za postizanje gola); 78' trener Z. Vukelić (Polet (SK) dva žuta u 77' i 78' zbog prigovora na odluku suca

GOLUBOVEC: Škvorc, Mat. Bobek, I. Risek, Poslon, Kostanjevec, Vujica, N. Bobek, D. Bobek, A. Risek, (46' B. Leško) Sokolić (81' Mutak), Vukić (63' Kuharić); trener. Tomislav Škudar

POLET (SK): Kovač, Križić, Vojnović, Martinović, Vlatković, Gotovac (75' Grab), Dajak (62' Ćavar), Lasić, Fučkar (75' Popović), Gavranović, Tetlo (34' Fras); trener: Zoran Vukelić