Sjajni Zabok deklasirao Furnir za treće uzastopno slavlje u nizu

Košarkaši Zaboka i više su nego zasluženo slavili u gostima kod Furnira u 19. kolu HT Premijer lige sa čistih 30 koševa viška (63:93)

Sjajni košarkaši Zaboka i više su nego zasluženo slavili u gostima kod Furnira u 19. kolu HT Premijer lige sa čistih 30 koševa viška (63:93). Bilo je to jedno od najboljih ovosezonskih izdanja Zaboka koji je u utakmicu ušao oslabljen neigranjem Luke Tomasa i Gabriela Marića, no ostatak momčadi odigrao je na visokom nivou i kompenzirao ta dva izostanka što im je nakon Sonika i Hermes Analitice donijelo treću uzastopnu pobjedu.

Zabok je loše otvorio, raspoloženi Pandurić najzaslužniji je što je domaćin u 5. minuti imao osam koševa viška (12:4). S druge strane raspoložen je bio Petar Marić, a prva četvrtina završila je rezultatom 19:13.

Furnir je imao vodstvo sve do 14. minute (28:26), a onda je započeo preokret. Rapoloženim P. Mariću i Jambroviću, pridružio se tricama Anzulović, dvije je trice zabio i sve bolje Krajinović, pa je Zabok u zadnju minutu ušao s osam koševa viška (30:38). Rasploženje Zabočana malo je poremetila trica Pandurića sa sirenom za 33:38 na kraju prvog dijela.

Do prvog dvoznamenkastog vodstva Zabok je tricom doveo odlični Anzulović (35:45) u 23. minuti. P. Mariću i Jambroviću pridružili su se Maričević i Worku. U 28. minuti rezultat je 45:56, da bi Zabok tricom i dvicom P. Marića zaključo seriju od 10:0 (45:66) 30 sekundi prije kraja treće četvrtine i tako riješio pitanje pobjednika. Isable je tek sa sirenom položio za 47:66 prije ulaska u zadnjih deset minuta.

Košarkaši Ivana Tomasa s puno žara odigrali su i zadnju četvrtinu i utakmicu završili s 30 koševa viška (63:93) i više nego zasluženo došli do svoje devete osvosezonske pobjede.

Zabok je s 25 koševa uz 72% šuta iz igre (trice 5/6) predvodio sjajni Petar Marić. Odličan je bio i Antun Maričićević s double-double učinkom od 13 koševa i 10 skokova uz 3 asistencije, a double-double učinak imao je i odlični Patrik Jambrović koji je uz 13 koševa upisao 11 skokova i 4 asistencije. Eyassu Worku je nakon lošeg šuterskog izdanja u prvom dijelu (1/6) na kraju je upisao 12 koševa uz po 6 skokova i asistencija. Odličan je bio i Andro Anzulović s 12 koševa, kao i sve bolji Luka Krajinović koji se zaustavio na 11 koševa. Zabok je imao fantastičnu tricu od 46% (15/32), a o sjajnoj kolektivnoj igri svjedoči 25 asistencija.

Kod domaćih Luka Pandurić upisao je 23 koša, a Isabel 15 koševa.

FURNIR - ZABOK 63:93 (19:13, 14:25, 14:28, 16:27)

ZAGREB: Sportska dvorana Dubrava, SUCI: Vulić, Roglić i Anzulović.

FURNIR: Vlahovec, Prelec, Pandurić 23 (4-4), Vujić, Perić 4, Isabel 15 (0-2), Majić 3, Smolić, Šola, Jerković 5, Makur 9 (3-3), Buljević 4 (0-1). TRENER: Vladimir Krstić

ZABOK: Martinko, Krajinović 11, Anzulović 12, G. Marić, Tomas, Črnjević 5 (1-2), P. Marić 25 (4-4), Worku 12 (2-2), Maričević 13, Jambrović 13 (1-4), Antonić, Elčić. TRENER: Ivan Tomas