Sjajni rezultati stolnotenisača Zaboka
U posljednje vrijeme Ivan je oduševio nastupima na Mastersu u Puli, a potom i na zadnjem TOP 8 turniru u Osijeku, gdje je odnio dvije pobjede što ga je dovelo do fenomenalnog drugog mjesta na hrvatskoj seniorskoj rang-listi
Uz uskoro dvadesetpetogodišnjeg (rođen 16.5.1992.) Zagrepčanina Ivana Zeljka, vezani su najveći uspjesi stolnoteniskog kluba Zabok. Prvi reket Zaboka u posljednje dvije sezone najzaslužniji je što se Zabok plasirao u elitni hrvatski rang – Superligu. Nažalost Zabok je tamo ostvario samo dvije pobjede i od ove sezone će se vratiti u 1. HSL-Srednišnja Hrvatska. No, u posljednje vrijeme Ivan je oduševio nastupima na Mastersu u Puli, a potom i na zadnjem TOP 8 turniru u Osijeku, gdje je odnio dvije pobjede što ga je dovelo do fenomenalnog drugog mjesta na hrvatskoj seniorskoj rang-listi.
Počeo trenirati sa sedam godina
Ivan Zeljko počeo je trenirati stolni tenis sa sedam godina u STK Večernji list, današnjem GSTK Zagreb, pod paskom vrsnog trenera Nevena Karkovića. Bio je član kadetske i juniorske državne selekcije, a 2006. Osvojio je srebrnu medalju na ekipnom kadetskom Prvenstvu Europe održanom u Sarajevu. Često napominje da mu je podrška roditelja i braće s kojom je razvijao zdravu konkurenciju bila presudna za napredak u karijeri.
Kao i u svakoj karijeri i u njegovoj je bilo uspona i padova, no lavina se zakotrljala nedavnom pobjedom na Mastersu u Puli.
-Nisam očekivao pobjedu u Puli, ali mi je zbog toga bilo lakše igrati jer su svi imali određene ciljeve i pritiske, a ja sam htio igrati i uživati i pokazati što i koliko znam. Na kraju je ispalo najbolje moguće. U grupi sam pobijedio brata Dominika, Baneka i Kraljića, u četvrtfinalu Mislava Martineka, u polufinalu Krstrevskog, a u finalu Zovka iz Osijeka. Osjećaj nakon turnira bio je fenomenalan, budući da već duže vrijeme nisam osvojio neki jači turnir – zadovoljno se prisjeća uspjeha iz Pule Ivan.
Na korak do prvog mjesta na rang-listi
Samo dva tjedna kasnije Ivan je trijumfirao i na zadnjem TOP 8 turniru u Osijeku. Nakon pobjede na tom turniru Ivan se popeo na drugo mjesto na hrvatskoj rang listi.
-Dobro sam se pripremio za taj turnir budući da sam nakon osvajanja Mastersa skočio na rang-listi. Imao sam računicu da ukoliko osvojim TOP 8 u Osijeku, a Zovko ne bude među prva četiri igrača na tom turniru, skočim čak na prvo mjesto na rang-listi, čime bi si osigurao mjesto na kvalifikacijama za Pojedinačno Svjetsko prvenstvo u Njemačkoj. Kad je turnir počeo nisam se previše zamarao brojkama, već sam se odlučio koncentrirati na igru. Išao sam iz meča u meč i davao sam najbolje od sebe, što mi je na kraju donijelo osvajanje turnira s omjerom 6-1. Nažalost nedostajala su mi 24 boda da prestignem Zvoka, tako da malo žalim što nisam tijekom sezone bolje odigrao koji drugi turnir, no i drugo mjesto na hrvatskoj rang-listi ogroman je uspjeh i to je moj najbolji ranking karijere. Velika je to stvar za mene, puno mi znači za samopouzdanje i dokazao sam sam sebi da mogu igrati i protiv najjačih u Hrvatskoj. Odricanje i trud tijekom zadnjih 17 godina itekako se isplatio. -otkriva nam Ivan.
Nažalost Zabok je nakon samo jedne sezone ispao iz Superlige. Znatno je teže igrati kao prvi reket momčadi, pa je tako Ivan Zeljko u Superligi imao omjero od devet pobjeda i trinaest poraza ili 41% uspješnosti.
- Superliga je ove godine bila jaka, a mi smo na papiru bili među najslabijim ekipama i to se na kraju sezone na našu žalost ispostavilo točnim. Šanse su nam još više pale nakon što se Matković vratio kući u rodni Mostar, tako da je samo mogao dolaziti na određene utakmice. Tako je uz mene i talentiranog Luku Cvetka mjesto u ekipi zauzeo mladi Domagoj Kramarić. Time nam je automatski bila smanjenja šansa da iznenadim nekog od jačih protivnika, ali sam i ja na neki način imao pritisak kao najjači igrač u izjednačenijim mečevima. Znao sam da ako ja izgubim, naše šanse za pobjedu padaju na minimum. Smatram da se možda moglo i više, jer uvijek može bolje, no ipak je ova sezona pokazala naše realne mogućnosti u Superligi. – misli Ivan.
Rivalstvo s braćom
I mlađa braća Dominik i Filip vrhunski su stolnotenisači. Dvadesetdvogodišnji Dominik je ove sezone igrao Superligu za Srdoče, a na hrvatskoj rang-listi zauzima visoko četvrto mjesto, dok dvadeseetgodišnji Filip igra u II. Bundesligi u Njemačkoj, a njegov klub Bad Konighofen ove je sezone postao Bundesligaš. Iznimno su zanimljivi njihovi međusobni ogledi.
-S Dominikom u službenim mečevima imam zanimljive omjere, ovisno da li se radi o ligi ili turniru. U ligi me još ni jednom nije uspio pobijediti, dok je na turnirima omjer 60%-40% uspješnosti u njegovu korist. Protiv Filipa već dugo nisam odigrao službeni meč, no zadnja dva puta kada smo igrali on je izašao kao pobjednik – govori nam Ivan.
Ivan još nije raskinuo suradnju sa Zabokom, no na njegovu adresu ovih dana stižu brojne ponude za nastavak karijere.
-Postoji nekoliko opcija za nastavak karijere, ali nijedna još nije definirana i dogovorena. Jedna od opcija je i ostanak u Zaboku. Sve ću odlučiti u narednih tjedan dana. Želim se zahvaliti vodstvu, treneru, suigračima i navijačima STK Zabok koji su meni i cijeloj ekipi bili velika potpora. Uvijek su bili uz nas i bodrili nas, veselili se našim pobjedama, a trudili su nas oraspoložiti nakon poraza. Na tome im svaka čast. Ni u jednom trenutku nisam nam ništa predbacivali, zamjerili ili stvarali bilo kakav pritisak na nas igrače– završio je Ivan Zeljko.
Paralelno sa sportskom, Ivan Zeljko odlično je razvijao i svoju akademesku karijeru, pa je tako prvostupnik ekonomije, a samo ga obrana diplomskog rada dijeli od titule magistra ekonomije. To je samo dokaz da je Ivan Zeljko iznimno uspješan i kvalitetan mladić spreman za najviše domete.
 Prethodni članak
                Prethodni članak
             Sljedeći članak
                Sljedeći članak
             
						 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 ANKETA: Pitali smo Zagorce koliko će potrošiti uoči blagdana Svih svetih, a prodavače kako ide prodaja
		        ANKETA: Pitali smo Zagorce koliko će potrošiti uoči blagdana Svih svetih, a prodavače kako ide prodaja
	         BABY BOOM U ZAGORJU: U proteklih 7 dana na svijet stiglo čak 28 beba!
		        BABY BOOM U ZAGORJU: U proteklih 7 dana na svijet stiglo čak 28 beba!
	         TUŽNA VIJEST: Preminuo poznati glumac. Pamtit ćemo ga po ulozi u popularnoj seriji
		        TUŽNA VIJEST: Preminuo poznati glumac. Pamtit ćemo ga po ulozi u popularnoj seriji 
	         UŽAS: Mrtav pijan u Zagorju sletio s ceste i završio u kanalu
		        UŽAS: Mrtav pijan u Zagorju sletio s ceste i završio u kanalu 
	         STRAŠNO: Požar progutao cijeli automobil u Zagorju, šteta je ogromna!
		        STRAŠNO: Požar progutao cijeli automobil u Zagorju, šteta je ogromna! 
	         Od sutra velika promjena za sve vozače: Kaznit će svakog kojeg ulove
						Od sutra velika promjena za sve vozače: Kaznit će svakog kojeg ulove
						 UŽAS: 87-godišnjak pokušao ubiti suprugu (82) tupim predmetom
						UŽAS: 87-godišnjak pokušao ubiti suprugu (82) tupim predmetom
						 Drama u Zagrebu: "Sve je puno policijskih auta"! Policija: "Očevid je u tijeku"
						Drama u Zagrebu: "Sve je puno policijskih auta"! Policija: "Očevid je u tijeku"
						 Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
						Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
						 Evo tko sve duguje porez. Rekorderka je dužna čak 70,5 milijuna eura!
						Evo tko sve duguje porez. Rekorderka je dužna čak 70,5 milijuna eura!
						 [VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
		[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
	 Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
		Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
	 Izrada kućice za ježa – korak prema očuvanju prirode
		Izrada kućice za ježa – korak prema očuvanju prirode
	 U Zaboku veselim zvukovima svečano otvoren novi slušni centar Neuroth
		U Zaboku veselim zvukovima svečano otvoren novi slušni centar Neuroth
	