Šibenka bolja od Zaboka

Zabok nije uspio povezati pobjedu iz Sinja

Zabok nije uspio povezati pobjedu iz Sinja protiv u ovom trenutku znatno moćnije Šibenke. Akcije Zaboka dodatno su pale kad se saznalo da neće nastupiti bolesni Buljević. Domaći su se borili koliko su mogli, ali Šibenka je za njih u ovom trenutku jednostavno rang više.

Iako je ima dosta problema s branjenjem Paića, Zabok je u 6. minuti došao do vodstva od 18:10, čemu su znatno pripomogle dvije uvodne trice Jacovića i jedna Garretta. No sjajni Paić je u samo minutu povezao dvije trice i približio goste na dva koša zaostatka (18:16). Gosti su ponovno u vodstvu nakon trice Brocića u 9. minuti (20:23), što Kujundžića tjera na minutu odmora. Do kraja četvrtine Zabok nije postigao koš, a s druge strane položio je Jambrović i nakon prvih deset minuta na semaforu je stajalo 20:25, uz čak 16 koševa Paića (šut iz igre od 75%).

Gosti su puno bolje ušli u drugu četvrtinu i nakon kontre koju je uspješno realizirao Brocić u 15. minuti prvi puta stignuli do dvoznamenkastog vodstva (24:34). Nakon dvije dobre reakcije Stipaničeva u napadu uspio približiti na 32:38, da bi se se na „veliki odmor“ otišlo s rezultatom 34:42 uz 21 koš Paića, dok je s druge strane s 9 koševa najefikasniji bio Tomas.

Treću četvrtinu s pet uzastopnih koševa otvorio je Paić, a isti je igrač u 26. minuti pogodio tricu i svoj 29 koš za vodstvo gostiju od 15 koševa razlike (46:61). Odgovorio je tricom Tomas (49:61), a Maleš koji je u odsustvu Milalića vodio momčad odmah je pozvao minutu odmora. Zabok se nakon trice Jacovića uspio spustiti na -9 (54:63) u 28. minuti, ali onda je izveo nekoliko loših napada, a gosti su uz nekoliko „čudnih“ sudačkih odluka nakon tri ubačaja Klarina s linije slobodnih bacanja stigli do 14 koševa viška (54:68). Tricaški raspoloženi Jacović uspio je postići tricu uz dodatno slobodno bacanje nakon prekršaja, pa se u zadnjih deset minuta ušlo rezultatom 58:68.

Domaći su u zadnjih deset minuta ušli tricom Perović (61:68), ali tu su stali i gosti su serijom od 6:0 ponovno stigli do „ugodnih“ +13 (61:74). Tračak nade s pet uzastopnih koševa donio je u 35. minuti Zaboku Garrett (66:74), no Pleadin i Jambrović su dvije i pol minute prije kraja tricom i dvicom za 69:83 riješili pitanje pobjednika. Na kraju Zabok 74 Šibenika 89.

Kod Zaboka najefikasniji je bio Marko Perović koji je upisao 20 koševa uz 5 skokova, Fran Jacović zaustavio se na 16 koševa 4 skoka i 5 asistencija, dok su Luka Tomas i Jarvis Garrett postigli po 15 koševa, čemu je Tomas pribrojao i 9 skokova uz 6 asistencija.

Goste je predvodio fantastični Pavao Paić s 33 koša (šut iz igre 75%) uz 6 skokova, a odličan je protiv svoje bivše momčadi bio i Patrik Jambrović koji je upisao 16 koševa uz 7 skokova. Vrlo dobar je bio i Srđan Brocić koji je upisao 12 koševa uz 6 asistencija.

ZABOK – ŠIBENKA 74:88 (20:25, 14:17, 24:26, 16:20)

ZABOK: Martinko, Stojanović, Tomić, Lukačić, Črnjević 4 (2-2), Stipaničev 4, Borovčak, Perović 20 (3-3), Prskalo, Garrett 15, Jacović 16 (1-1). TRENER: Domagoj Kujundžić

ŠIBENKA: Skorić 11 (0-2), Kakar 1 (1-2), Klarin 3 (3-3), Pleadin 10 (2-2), Howard, Brocić 12, Antić 2, Jambrović 16 (3-3), Šarić, Škugor, Paić 33 (6-8).