Rudar Dubrava Zabočka do nove pobjede

4. NL – središte skupina A: 22. kolo: Rudar Dubrava Zabočka – Sesvetski Kraljevec 3:1

Rudar DZ je u 24. kolu 4. NL središte skupina A dočekao Sesvetski Kraljevec. Nakon vrijedne pobjede kod Španskog u gostima, Rudar je želio i domaći uspjeh protiv ekipe, koju je svladao i u gostima u jesenskom dijelu prvenstva. No, riječ je o vrlo dobroj ekipi koja u proljeće ima sjajne rezultate, a sam utakmica imala je veliku važnost, jer je Rudaru mogla donijeti ipak malo sigurniju poziciju pred završnicu natjecanja u kojem je neizvjesno koliko će ekipa ispasti. Ulazak u utakmicu za domaćine je bio odličan i već u 6. minuti stigli su do vodstva. Nakon jedna brze kontre Nikola Mutak je srušen na 18 metara i to je slobodan udarac za domaćine, koji u vodstvo sjajnim golom pretvara Jakov Videk. Nakon toga gledamo ravnopravnu igru, domaćini prepuštaju inicijativu gostima, koji u 18. minuti izjednačavaju. Nakon e baš dobre reakcije domaće obrane, kapetan gostiju Matej Matijević sa nekih 20 metara prvim euro golom izjednačava na 1:1. No, na odmor se ipak odlazi sa 2:1 i to nakon pomalo bizarnog gola. Naime, nakon prekršaja na gostujućem golmanu, Ivanu Juriću-Bareu, on izbacuje loptu u aut da bi mu se ukazala pomoć. Nakon obavljenog pružanja pomoći, Florijan Videk u duhu fair playa vraća loptu iz auta gostima, no jedan je igrač dekoncentriran i hvata loptu rukama. To je penal za domaćine, koji u 2:1 pretvara Tomislav Valaško. U nastavku domaćini malo preslažu redove, jer igru je morao napustiti J. Videk zbog ozljede još u 31. minuti. Umjesto njega je u igru ušao Roberto Pavetić i baš će on staviti točku na i ove važne utakmice za Rudar DZ. U 61. minuti, nakon jedne brze kontre, Pavetić sam izbija na gostujućeg golmana, ovaj mu brani prvi udarac, ali se lopta opet odbija Pavetiću, koji iz drugog pokušaja pogađa za 3:1. Gosti nakon toga padaju, iako pokušavaju nešto, ne stvaraju šanse, pa su domaćini bili ti, koji su bili bliže novom golu, no na kraju je ostalo 3:1. Vrlo vrijedna pobjeda Rudara DZ, čiji trener Mario Videk je čestitao svojoj ekipi na borbenosti, koncentraciji i strpljivosti do zadnje minute, a gostima na fer i korektnoj borbi, te im je zaželio sreću u nastavku prvenstva. U 25. kolu Rudar DZ već u petak gostuje kod Prečkog.

4. NL – središte skupina A, 24. kolo

RUDAR DZ – SESVETSKI KRALJEVEC 3:1 (2:1)

SUCI: Petričević Jelić, Vrbanec   GLEDATELJA: 100

STRIJELCI: 1:0 J. Videk 6', 1:1 Matijević 18', 2:1 T. Valaško 45+3' 11m, 3:1 Pavetić 61'

RUDAR DZ: Gelo, Mutak (90+2' Tuđa), F. Videk, Gregurić (90+2' Bajsić), J. Videk (31' Pavetić), Rhadi (80' Cujzek), Čopec, Tisanić (46' Nujić), Bakek (76' Martinić), T. Valaško, Novosel; trener: Mario Videk

SESVETSKI KRALJEVEC: Jurić-Bare, Pajvot, Barić, Vavra (63' Krnjić), Obadić, Benić, Matijević, Jelić, Patrun (46' Jug), Jurić (46' Klišanin), Zeljko (63' Antunović), trener: Nikola Pustak