Rudar Dubrava Zabočka do drugog boda, a vrlo blizu prve pobjede

Nije išlo ni iz penala

I Rudar DZ je u kratkom vremenu odigrao dvije utakmice 4. NL središte skupina A. U srijedu je na rasporedu bilo gostovanje kod Zagreba. Rudar DZ je i u tu utakmicu ušao sa velikim brojem mladih igrača, njih šest je u prvoj postavi bilo mlađe od 21 godine, a na klupi su bila još četvorica. Već se i ponavljamo u ocjeni kako je to sjajna stvar za budućnost, no Rudar DZ bi i u sadašnjosti rado povećao učinak od jednog osvojenog boda u 1. kolu protiv Tondacha u zagorskom derbiju. No, raspored je pomalo nemilosrdan na otvaranju sezone, pa je tako u 4. kolu stiglo gostovanje kod jakog Zagreba. Domaćini su sve riješili u prvih 45 minuta sa tri gola. U 14. minuti za 1:0 zabio je Carlos Nahuel Noguera, da bi na 2:0 u 23. minuti povisio Maksym Navrotskyi. U 38. minuti već je bilo 3:0, a zabio je Marko Puškarić. No, u drugom poluvremenu domaćini više nisu zabijali, a Rudar DZ je stigao do gola, a postigao je najmlađi igrač u zapisniku, tek 16-godišnji Luka Sinković. On je u igru ušao u 67. minuti, i samo pet minuta trebalo mu je da se upiše u strijelce. Naime, u 72. minuti postavio je konačnih 3:1.

Vrlo blizu prve pobjede

Nakon malo odmora, u nedjelju je Rudar DZ Imao novi težak izazov, jer je u goste stigla Brezovica, koja je krenula sa tri poraza, ali je baš u srijedu taj niz prekinula. Inače, Brezovica je u prošloj sezoni osovjila drugo mjesto, dakle ne radi se o ekipi koja bi se trebala boriti za opstanak, već traži bolju formu, da što prije napusti dno ljestvice. Rudar DZ je sjajno krenuo u utakmicu, dominirao i posebno po desnom boku stvarao veliku paniku pred golom Brezovice. U 10. minuti Mouhcine Rhadi pogodio je prečku, a u 29. minuti kazneni udarac na Jakovu Videku. No, ni to nije bilo dovoljno, jer Andrija Krizmanić brani njegov udarac. Florijan Videk posebno je bio ubojit po desnoj strani, a u dva navrata njegova su ubacivanja stvorila ''zicere'' za domaćine, ali lopta kao da ne želi u gol. Gosti u prvih 45 minuta tek pokoji pokušaj iz prekida, no terenska inicijativa bila je na strani domaćina, kojima je još samo nedostajao gol. No, nije stigao ni u nastavku. Iako su 70 minuta imali utakmicu pod kontrolom, tijek je zahtijevao i izmjene, malo je pao tempo i nakraju su i gosti zaprijetili te imali i oni prečku. Na kraju utakmica je završila bez golova, ali opet ostaje žal kod Rudara DZ, čije igre su u ovoj sezoni zasada bolje od rezultata. No, vremena još ima, ova iznimno mlada momčad baš i treba iskustva, a već slijedeće nedjelje nova je domaća utakmica, protiv Poleta (SK).

4. NL – središte skupina A, 4. kolo

ZAGREB – RUDAR DZ 3:1 (3:0)

SUCI: Vrljić, Lekšić, Cindrić    GLEDATELJA: 50

STRIJELCI:  1:0 Noguera 14', 2:0 Navrotskyi 23', 3:0 Puškarić 38', 3:1 Sinković 72'

ZAGREB: L. Dominiković, Tarle, Zbožil, I. Dominiković, Da Pra (61' Nikolić), Noguera (61' Regvar), Puškarić, Ružić, Vinčić, Navrotskyi (80' Medić), Barić (61' Vlajsović); trener: Dražen Medić

RUDAR DZ: Gelo (46' Bajsić), Pavetić (35' Bakek), Topolovec, F. Videk, Gregurić, J. Videk (67' Sinković), Rhadi, Martinić (67' K. Valaško), T. Valaško, Tisanić (46' Cujzek), Pole; trener: Mario Videk