Puno bure u Svetoj Klari, na kraju bod svakome

4. NL – središte skupina A: 13. kolo: Polet Sveta Klara – Golubovec 2:2

U 13. kolu 4. NL središte Skupina A Golubovec je gostovao kod Poleta u Svetoj Klari. Nakon pobjede u zagorskom derbiju, kolo prije protiv Rudara i aktivnog povratka u borbu za jesenski naslov, Golubovec je na ovo gostovanje stigao po sva tri boda. No, na kraju vara će se sa bodom i sa pregršt ljutnje i razočaranja. Nažalost, ova utakmica ostavit će traga i na daljnjem tijeku prvenstva. Teren, kao i svi drugi, ako nema umjetne trave jako loš. U prvih 45 minuta gosti bolji. Već u otvaranju utakmice dobra lopta Nikole Bobeka za Darija Bobeka, ali akciju prekida zastavica pomoćnog suca – dvojbeno. No u 33. minuti Golubovec ipak dolazi do vodstva. Opet je nabacio N. Bobek, a ovaj puta D. Bobek glavom pogađa rašlje za 0:1. No, u nastavku domaćini dolaze do preokreta. U 56. minuti nakon ubacivanja pred gol Ivan Idžan šalje loptu prema golu. Lopta, čini se ne prali crtu, izbija ju Lovro Tepuš, no suci u komunikaciji ipak presuđuju da je prošla i to je 1:1. Nakon toga Golubovec može opet do vodstva. Robert Kuharić se probio po desnoj strani, čini se da je mogao i pucati, no odlučio se za dodavanje na D. Bobeka, nakon čega prilika propada. U 67. minuti domaćini dolaze do 2:1 i to nakon kontre, kojoj je moguće prethodio prekršaj domaćina. No sudac Gojak je pustio igru, opet se Idžan našao u šansi i lob udarcem savladao Filipa Škvorca.  Nakon toga Golubovec pokušava povratak, no po teškom terenu i uz čudan kriterij suca to izgleda skoro nemoguće. No, ipak u 80. minuti duga lopta u kazneni prostor, odbila se do D. Bobeka, koji zabija svoj drugi gol za 2:2. Nakon toga Kuharić daje za D. Bobeka, koji zabija, ali gol je poništen zbog zaleđa, također dvojbenog. Ni to nije sve. Gosti se nisu mirili sa sučevim odlukama, pa je bilo puno prigovora, pa je tako u sučevoj nadoknadi žuti karton dobio Dubravko Vujica, što mu je treći pa ga neće biti u narednom kolu. A nakon završetka utakmice pomoćni je pak prijavio psovanje D. Bobeka, koji je zaradio izravni crveni karton, pa ni njega neće biti u utakmici 14. kola protiv Prečkog. Već ranije nedostaju Marko Poslon i Silvio Kostanjevec, a u ovoj utakmici nije bilo ni ozlijeđenog Josipa Mlakara ni Patrika Sokolića, koji je odrađivao kartone.