Ostaje li Zabok u HT Premijer ligi?

Nakon utakmice navijači i igrači Zaboka čekali su vijesti iz Zagreba

Uvjerljivom pobjedom protiv Bosca Zabok je izborio dodatne kvalifikacije za ostanak u HT Premijer ligi. Krajnji rezultat bio je 96:77. Nakon što su iz Zagreba stigle vijesti da je Dinamo odigrao korektno i savladao Goricu koja ispada iz lige u dvorani je nastalo neopisivo slavlje. Komentar utakmice u Mavrincima nije vrijedan spomena.

Zabok je odlično otvorio utakmicu i već na ulasku u šestu minutu preko Antonića stigao do 18:9 što je natjeralo Ivana Tomasa na prvu minutu odmora, a Buljević je domaće iz kontre svojim osmim košem na utakmici doveo do prvog dvoznamenkastog vodstva (20:9). Odlično je otvorio i Perović kji svojim trinaestim košem dovodi Zabok do +17 (29:12) u 9. minuti, a u idućem napadu Stipaničev je položio za +19 (31:12).U posljednjim trenutcima prve četvrtine tricu je ubacio Matić, pa je nakon prvih deset minuta igre na semaforu stajalo 31:15.

U drugoj četvrtini eksplodirao je Bond i ponajviše zahvaljujući njemu Zabok je u 16. minuti došao nadomak 30 koševa viška (58:30). U redovima Bosca probudio se Krajinović i gosti do poluvremena prednost smanjili na 19 koševa zaostatka (56:37). Nakon prvog dijela Perović i Buljević već su imali 13 koševa na kontu, dok se Bond zaustavio na 12 koševa. Kod gostiju Luka Krajinović postigao je 12 koševa.

Nakon nepune dvije minute igre u nastavku Krajinović je s dvije uzastopne trice spustio Bosco na -15 (60:45). Serijom koševa Buljevića i Perovića Zabok je u 27. minuti ponovno utakmicu uveo u "mirne vode" (74:50).

Ništa se bitno nije dogodilo ni u zadnjoj četvrtini, Zabok je rutinski očuvao vodstvo i uvjerljivo slavio i četvrti put ove sezone protiv Bosca, ovaj puta s 19 koševa razlike (96:77).

Odličan je kod Zaboka bio Lukša Buljević koji je ostvario dobule-double učinak od 25 koševa i 10 skokova. Marko Perović upisao je 19 koševa uz 7 skokova, Luka Tomas bio je blizu double-double učinka i zaustavio se na 15 koševa i 9 skokova uz 6 asistencija, a Timothy Bond utakmicu je završio na kontu sa 14 koševa. Kod gostiju sjajan je bio Luka Krajnović koji je upisao 33 koša 7 skokova i 6 asistencija.

Nakon utakmice navijači i igrači Zaboka čekali su vijesti iz Zagreba gdje je Dinamo odigrao fer i korektno i slavio protiv Gorice, te na taj način otvorio Zaboku vrata kvalifikacija za ostanak u HT Premijer ligi.

ZABOK - BOSCO 96:77 (31:15, 25:22, 24:20, 16:20)

ZABOK: Martinko 4, Stojanović, Tomić, Buljević 25 (2-2), Črnjević 2, Stipaničev 4, Tomas 15 (2-3), Borovčak, Perović 19 (1-1), Bond 14, Antonić 5 (1-1), Glasper 8 (2-2). TRENER: Domagoj Kujundžić

BOSCO: Krajnović 33 (6-8), Matić 11, Rukavina, Katura 9, Šljivarić, P. Babić 4, Primorac 3, L. Babić 3, Hemphill 6 (4-4), Krapić 8. TRENER: Ivan Tomas