Nes(p)retan poraz Gaja

U 20. kolu III. HNL-središte Gaj je na svom travnjaku poražen od Dugog Sela s minimalnih 1:0

Prekinuta je serija Gaja od tri uzastopne pobjede. U 20. kolu III. HNL-središte Gaj je na svom travnjaku poražen od Dugog Sela s minimalnih 1:0. Šteta, prema svema viđenom domaći su zaslužili barem bod. Domaćin je puno bolje otvorio utakmicu i stvorio 3-4 vrlo izgledne prilike, a u 22. minuti gostujući vratar Šarakanj obrani je kazneni udarac Šabanu, što je na neki način i prelomilo utakmicu. U nastavku su gosti bili puno čvršći, imali su više loptu u svojim nogama, ali nisu stvarali šanse sve do 66. minuti kada je Jelić osvojio loptu na desnoj strani i ubacio za Drmića koji niskim preciznim udarcem pogađa donji lijevi kut nemoćnog vratara Bobinca. Bila je to jedina prava šansa gostiju koju su pretvorili u tri boda. U samoj završnici, točnije u sudačkoj nadoknadi Gaj je propustio dvije stopostotne prilike. Prvo je nakon kornera Maloče Iskrić glavom pucao u dobro postavljenog Šarakanja, a potom je Vukadin nakon ubačaja Cvrtile glavom pucao u gredu. Na kraju sretniji i spretniji gosti nose sva tri boda iz Mača.
Svakako moramo spomenuti odično suđenje glavnog suca Gorana Pečarića, što i ne čudi jer se radi o prvoligaškom sucu.