Lučko uz pobjedu podiglo pobjednički pehar
30. kolo III. NL-centar, ZAGOREC KR – Lučko 1:2
U utakmici gotovo revijalnog karaktera Zagorec KR poražen je od prvaka III. NL-centar Lučkog (1:2). Bila je to većinom ravnopravna utakmica u kojoj su obje momčadi imale po nekoliko lijepih prigoda, no gosti su svoje dvije realizirali i to im je donijelo pobjedu.
Počelo je svečano. Nogometaši Zagorca KR napravili su „špalir“ i pljeskom dočekali momčad prvaka Lučkog. Prvu prigodu domaći imaju već u 8. minuti kada je Brčić probio lijevu stranu i ubacio za Stiperskog koji dobro puca, no gostujući vratar Javor još bolje brani. Četiri minute kasnije na drugoj strani Varga ubacuje za Kiša koji puca u bliži kut, ali budan je i domaći vratar Bruči koji boksa loptu u polje. Domaći su poveli u 15. minuti. Stiperski je osvojio loptu na 30 metara udaljenosti od vrata gostiju, povukao ju je desetak metara i onda prekrasnim udarcem spremio loptu u mrežu iza leđa nemoćnog Javora.
Samo tri minute kasnije stvari su vraćene na početak. Kiš je opalio s mjesta s 20 metara udaljenosti i pogodio same rašlje domaćih vrata za 1:1. U 21. minuti desnu stranu probio je Camara i ubacio za Kiša, koji je zamalo neprecizan. U 23. minuti sudac Stanić je zbog velike vrućine dao igračima „minutu odmora“ za osvježenje vodom. To je čini se bolje odgovaralo gostima koji poslije ubačaja Kiša preko Turkovića iz gužve dolaze do vodstva (1:2).
Četiri minute kasnije sjajan udarac Ferčeca, no odlični Javor sprječava izjednačenje. Oštar udarac Varge s tridesetak metara udaljenosti u 36. minuti završio je malo iznad gola. Do kraja poluvremena bilježimo udarce Turkovića na jednoj u 38. minuti i Bračevića na drugoj u 45. minuti, no obojica su bili neprecizni, pa se rezultatom 1:2 otišlo na poluvrijeme.
U nastavku je tempo splasnuo, vrućina je napravila svoje. Tek u 60. minuti bilježimo prvi udarac Varge za goste, koji je domaći blok odbio u korner. U 63. minuti Kesse i Stiperski su izašli sami pred Javora, Stiperski je u padu pucao, a Husinec izbio loptu u polje. Poslije kornera pokušao je i Jazbec, ali puca pokraj gola. Dodatnu živost u napad domaćih unio je svojim ulaskom Gregurić. On odlično puca u 78. i 80. minuti, no Javor brani oba njegova udarca. U 83. minuti Erlić dobro centrira za Ružaka, ali njegov udarac glavom odlazi pokraj gola. I na kraju u 90. minuti Raguž dobru uočava Cerjaka, no i ovaj puca pokraj gola.
Poslije utakmice Lučko je primilo pobjednički pehar i medalje za prvaka III. NL-centar iz ruku predsjednika NS KZŽ, Stjepana Merkaša. Među igračima je bio mladi zagorski nogometaš Filip Šoštar, koji nažalost nije nastupio u ovoj utakmici, ali imao je fantastičnu sezonu i bio standardni igrač do ozljede koju će sanirati do početka iduće sezone.
Ne može se reći da su Krapinčani igrali loše ili razočarali, trener Vidak čuvao je neke adute za finale kupa koje Zagorec KR igra u srijedu protiv Gaja. Sezonu u III. NL-centar Zagorec KR završio je na sedmom mjestu, što sigurno ne zadovoljava, no s obzirom na „egzodus“ igrača u zimskom prijelaznom roku ovo je realni rezultat. Pobjeda u kupu znatno bi popravila raspoloženje Krapinčana pred odlazak na odmor poslije sezone.
ZAGOREC KR – LUČKO 1:2 (1:2)
KRAPINA: ŠRC Podgora, GLEDATELJA: 100, SUCI: Stanić, Trstenjak i Radić.
STRIJELCI: 1:0 Stiperski 15', 1:1 Kiš 18', 1:2 Turković 27'.
ZAGOREC KR: Bruči (46' Sinković), Štimac, Frinčić, Stiperski, Brčić (75' Gregurić), Topolovec, Turniški (80' Ružak), Ferčec (46' Presečki), Krznar (46' Jazbec), Kesse, Bračević (56' Erlić). TRENER: Perica Vidak
LUČKO: Javor, Camara (59' Cerjak), Markanović, Tkalčević, Kiš, Turković (65' Raguž), Babić, Kćira, Husinec (75' Bubalo), Varga (75' Ćaćić), Karamatić. TRENER: Ivan Čop
Prethodni članak
Sljedeći članak
Prometni kolaps u Zagorju: Stvaraju se velike kolone – 'Nemoguće je probiti se do Zaboka'
Novi potres probudio građane: 'Tresao se cijeli stan'
Milanović donio odluku: 'Povlačim hrvatske vojnike iz Iraka i Libanona'
Romina iz Petrovskog otvorila zagorski tjedan 'Večere za 5'. Evo što je kuhala, koliko je bodova osvojila
Velika tuga u HGSS-u: 'Bio je vrijedan i predan član naše stanice'
[FOTO] UO grada Zaboka i općine Veliko Trgovišće razveselilo mališane DV-a Rožica: 'To je sreća bez premca'
Sretna vijest stigla u Zlatar: Stiže 240.000 eura za važan projekt
Godinama trpi nepravdu, a sad će sve naplatiti: Ovaj znak horoskopa dolazi na svoje
Horor u Zagorju: Nadrogiran i pijan upao djevojci u sobu dok je spavala: 'Ak nekom veliš, ubil te bum'
Nova velika akcija USKOK-a: U tijeku uhićenja diljem Hrvatske
Kad se žene posvete sebi: U Donjoj Stubici održana prva “BROW LIFT & WINE” radionica
Istraživanje otkrilo bogatstvo riba i školjkaša rijeke Sutle
Predstavljanje rezultata istraživanja „Mala rijeka, veliki svijet: ribe i školjkaši rijeke Sutle“
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
Organskom gnojidbom do boljeg uroda voća i povrća - sad je pravi trenutak
