Kuglački spektakl na zabočkoj kuglani, ove subote održat će se 7. memorijalnog turnira Vladimir Huis-Golubek
U organizaciji kuglačkog kluba Zabok u subotu 14. 6. s početkom u 8,20 sati očekuje nas finale 7. memorijalnog turnira „Vladimir Huis -Golubek“. Ovaj turnir postao je jedan od najjačih ne samo u Hrvatskoj, nego u Europi, a sedmo izdanje bit će spektakularno, najjače do sada. Golubekov memorijal prvi je u povijesti kuglanja koji je u imao više od 1.000 nastupa. Kad se završi finali turnir će imati oko 1.180 nastupa, što je fascinatna brojka.
Kvalifikacije se igraju još danas, a za ulazak u finale potrebno je oboriti 679 čunjeva u muškoj konkurenciji i 638 u konkurenciji žena. Prvih sedam igrača oborili su preko 700 čunjeva. Najbolji za sada u kvalifikacijama je Ivan Petrić sa 733, Branko Manev oborio je 731 čunj, a Alen Kujundžić 722 čunja. No te bi se cifre u finalu itekako mogle popraviti. Uz spomenute domaćin KK Zabok podijelio je za sada i tri pozivnice. Tako će se direktno u finale plasirati Bojan Vlakevski kome je osobni rekord 758 čunjeva, bivši svjetski prvak i svjetski rekorder Tamas Kiss kojem je osoboni rekord 741 čunj, a pozivnicu je dobio reprezentativac Srbije Mateja Tadić kojemu je samo 19 godina, a već je igrao svjetsko seniorsko finale za Srbiju. Najveći rezultat u kuglanju od 771 čunja postigao je Vilmoš Zavarko, no kako se svjetski rekord prizna samo na Svjetskom prvenstvu sadašnji svjetski rekorder je reprezentativac Srbije Čongor Baranj s oborenih 738 čunjeva. Od domaćih kuglača za sada su u finalu Filip Sedlar (688) koji je trenutno 11. u kvalifikacijama i Dalibor Hršak (685) koji drži 13. mjesto. Prvih 20 kuglača će direktno u finale, a još četvero će u finale s pozivnicom.
U ženskoj konkurenciji vodeća je Klara Sedlar sa 680 čunjeva, ispred Tine Mrzljak (664) i Kaje Panjan (655). Među deset mjesta koje vode direktno u finale je i Megi Škreblin koja s 650 oborenih čunjeva drži peto mjesto u kvalifikacijama.
Inače prošlogodišnji pobjednik bio je osebujni Nijemac Emanuel Weiss koji se bavi i triatlonom. Weis je oborio 711, a Kujundžić 708 čunjeva, iako je pred zadnjih 30 hitaca imao 16 čunjeva viška, dok je treći bio Manev (673). Kod žena je prošle godine pobjedu odnijela Amela Nicol Imširović sa 649 čunjeva, druga je bila Nataša Ravnić (634), a treća Tina Mrzljak (629).
Ove godine prva nagrada iznosi 1.000 eura uz prijelazni pehar. Drugoplasirani kuglač dobiva 500, a trećeplasirani 250 eura. Kod žena prvoplasirana kuglačica dobiva 40% od uplata, drugoplasirana 20%, a trećeplasirana 10% od uplata u ženskim kvalifikacijama.
Nikad jači Golubekov memorijal pravi je mamac za ljubitelje kuglanja i sporta općenito. Bit će to turnir kakvog se ne bi posramile ni velike europske metropole. Na neki način ovo će biti i svečani završetak jedne nezaboravne sezone, najbolje u povijesti kuglačkog kluba Zabok, zato nemojte propustiti ovaj spektakl.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Ni kruh, ni jaja: Kuhari u ćufte uvijek dodaju jednu stvar koju svi imamo, a meso bude sočno kao duša
Greška koju mnogi rade kod sadnje krumpira: Može prepoloviti urod
Preminuo osnivač naše poznate tvrtke: 'Negova dobrota i ljudskost ostavile su dubok trag'
Stiže ljetno računanje vremena, evo kada točno pomičemo kazaljke!
Velika prilika za posao: Traži se 100 radnika, plaćaju prekvalifikaciju i nude skoro 2000 €!
Župan iznio detalje najvećeg investicijskog ciklusa u obrazovnu infrastrukturu
Na Aktualnom satu otvoreno pitanje škole u Poznanovcu: evo kada bi mogla biti izgrađena
Na Skupštini KZŽ žustra rasprava o političkoj odgovornosti za 'slučaj solari'
Bonusi liječnicima: 'Nije dobro da se počelo licitirati. Na kraju će najbogatiji imati doktora, a najsiromašniji ne'
NAJLJEPŠA VIJEST TJEDNA: U OB Zabok proteklog tjedna rođeno 16 beba
BRZI RAST AQUADENTA S JASNOM VIZIJOM: Od jedne ordinacije do nove lokacije i estetske medicine
Zdravo tlo - zdrava hrana: Kako uzgojiti zdravu hranu u našem povrtnjaku?
Kandidacijske liste za izbore za mjesne odbore općine Sveti Križ Začretje
Prijavite se na 17. trijenale zagorskog suvenira
Sjajan obiteljski film ''Glavonja'' dolazi u Kino Krapina
