Krapinčanke na Svjetskom kupu u twirlingu
Svjetski kup u twirlingu okupio je gotovo dvije tisuće natjecatelja iz 19 zemalja svijeta
Svjetski kup u twirlingu održan je proteklog tjedna u SD Žatika u Poreču. Hrvatska je prvi puta bila domaćin i organizator ovog vrhunskog prvenstva Svjetske Organizacije Twirlinga (WBTF), koje je prije dvije godine održano u Kanadi. Svjetski kup u twirlingu okupio je gotovo dvije tisuće natjecatelja iz 19 zemalja svijeta. Natjecanje je provedeno u punoj potpori Hrvatskog olimpijskog odbora i predsjednice Republike Hrvatske.
Hrvatski twirling savez otišao je s 24 reprezentativaca, među kojima i Krapinčanke Leonarda Hanžek i Jelena Lež. Jelena i Leonarda provele su izniman sportski tjedan u Zelenoj laguni Poreč od sportskih priprema, treninga i vrhunskog nastupa pred sucima. Predstavile su se u dvije kategorije, a Hrvatska je u sveukupnim rezultatima pokazala zlatnu sredinu uspjeha.
Japanci i Amerikanci predstavljaju vrh ovog sporta koji se njeguje kao predmet u školama te stipendira na fakultetima. Najveći uspjeh za Hrvatsku napravio je višestruki prvak Tihomir Bendelja s kojim se hrvatska himna dva puta slušala. Leonardu i Jelena očekuju sljedeći još bolji svjetski plasman te nastavljaju daljnje moguće pripreme za državne kupove i prvenstva.
Podsjetimo, twirling je ritmička gimnastika s manipulacijom štapa kao rekvizita, što zahtjeva razvitak svih motoričkih sposobnosti.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Čokoladna glazura koja se ne raspukne pri rezanju: Samo jedna žlica ovog sastojka daje savršen sjaj
Četiri brzorastuće vrste povrća: Posadite sada i jedite već za 30 dana
Teška ozljeda u Konjščini. Na terenu bila i hitna
TUŽNA VIJEST: Preminuo osnivač i dugogodišnji predsjednik zagorskog Oldtimer kluba
Više od 850.000 Hrvata uskoro će dobiti novac na svoj račun
Rutinska pobjeda Mladosti u Odri
Pobjede zagorskih klubova, Samobor se vratio na vrh
Nova pobjeda za Toplice 2
Vodeća dvojka ne posustaje, Jedinstvo i dalje maksimalno u proljeće
Drugi poraz vodeće Stubice
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
BRZI RAST AQUADENTA S JASNOM VIZIJOM: Od jedne ordinacije do nove lokacije i estetske medicine
Zdravo tlo - zdrava hrana: Kako uzgojiti zdravu hranu u našem povrtnjaku?
Kandidacijske liste za izbore za mjesne odbore općine Sveti Križ Začretje
Prijavite se na 17. trijenale zagorskog suvenira
