Košarkaši Krapine jesenski prvaci

Košarkaši Krapine u posljednjem kolu prvenstvene jesenske polusezone gostovali u Dugoj Resi

Košarkaši Krapine u posljednjem kolu jesenske polusezone 3. košarkaške lige Centar gostovali su u Dugoj resi kod istoimenog domaćina i upisali šestu uzastopnu pobjedu rezultatom 85:89 ( 15:24; 24:16; 24:22; 22:27 ) te time postali jesenski prvaci bez poraza.

Od samog početka utakmica je bila nabijena tenzijama. Domaćin kreće izuzetno agresivno, te u kratkom roku odlazi na plus sedam. Nakon minute odmora, Krapina uspostavlja svoju igru te u vrlo kratkom roku nakon odlične igre odlazi na plus dvanaest. Naravno, domaćin se ne predaje, te solidnim šutom i agresivnošću vraća utakmicu na sam početak te se na odmor odlazi sa minimalnom prednošću, plus jedan 39:40, Krapine.

Tenzije rastu pred sam kraj utakmice, igra se koš za koš. Međutim, sa nekoliko odličnih obrana Krapina uspijeva u posljednjoj minuti utakmice otići na plus pet te u konačnici zasluženo pobijediti.

Bila je ovo najteža a vjerujem i najslađa pobjeda košarkaša Krapine jer je donijela naslov jesenskog prvaka bez poraza.

Za Krapinu su igrali: Filip Đurkan 25 koševa, Matija Markočić 19, Marko Dmitrović 17, Mark Knezović 16, Daniel Strehovec 4, Martin Mlinarić 3, Karlo Borovčak 3, Lovro Čižmek 2, Luka Koren, Bruno Ranogajec i Hrvoje Strehovec.

„Čestitamo našim igračima na odličnoj igri te osvojenom prvom mjestu na kraju prvog dijela sezone. Sada slijedi kratak odmor, te kroz nekoliko tjedana ponovna priprema za sljedeći dio sezone u kojem će, nadamo se, naši dečki nastaviti dalje sa odličnom igrom i pobjedama. Svakako velika hvala i našim navijačima što su nas bodrili kroz cijelu polusezonu, te se nadamo da će ih sljedeće godine na tribinama biti još više„ - rekao je Marko Golub, trener Krapine.

Prvenstvo se nastavlja 11. veljače 2023. godine kada Krapina na svom terenu dočekuje Otočac.