Kako je Tito kupio dresove i lopte zagorskom nogometnom klubu osnovanom 1945.
Novo tiskano izdanje Zagorskog lista donosi priču o NK 'Lipa', osnovanom 1945. godine.
Po završetku Drugog svjetskog rata nova vlast pokrenula je kulturne i sportske aktivnosti u seoskim sredinama. Zaljubljenik u nogomet Rudolf Tramišak prisjetio se u razgovoru za Zagorski list samih početaka nogometne igre u Tuhlju, gdje je 1945. godine osnovan Nogometni klub Lipa.
-U vrijeme općeg siromaštva trebalo je doći do potrebnih rekvizita: dresova i lopti. Zahvaljujući tadašnjem rukovodstvu kluba, predsjedniku Srećku Klaužeru i tajniku Stjepanu Tramišaku, došlo se do potrebnih sredstava. Napisali su pismo Titu, koji je u tuheljskoj crkvi i kršten, da im pomogne u namjeri osnivanja nogometnog kluba.
Na veliku radost, kako igrača, tako i mještana, ubrzo je stiglo 10.000 dinara, dostatno za početak rada kluba. Kupljene su lopte i platno za dresove, koje je dragovoljno sašila šnajderica Štefka Ožvald. No, za kopačke nije bilo novaca, pa je svaki nogometaš, ili igrao u običnim cipelama ili bos – ispričao je Zagorskom listu Tramišak, tada šestogodišnji dječak.
Klub se ubrzo registrirao u podsaveznu ligu koja se igrala u Zagorju pa sve do Rogaške Slatine. Igralište je bilo na sajmištu, na mjestu sadašnjeg vatrogasnog doma.
Imena prvih tuheljskih nogometaša, kao i mnogo drugih zanimljivih detalja, pročitajte u tiskanom izdanju Zagorskog lista.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Danas nas čeka novo nevrijeme, a kakav će biti ostatak tjedna? Božarov: 'Najgore je iza nas'
Drama: Zatvorenik pobjegao policiji!
Spaljivao suhe grane, a onda je buknuo požar: Detalje objavila PU krapinsko-zagorska
Ministricu pitali bi li jela uzgoj iz vrta da živi preko puta otpada - pazite odgovor
Peto dijete u obitelji Petek
Detalji filmskog bijega: Prijetio bivšoj partnerici, bio u zatvoru pa pobjegao policajcima u lisicama
Podmetnuli 10 požara: Jedan dobio 220.000€ od države, dvoje su misterij
Evo gdje sutra u Zagorju od jutra neće biti struje
Uručene iskaznice novim pripadnicima prometne jedinice mladeži
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
