Juniori Rudara iz Dubrave Zabočke osvojili juniorski kup

Finale Kup-a NSKZŽ-e za juniore: Stubica – Rudar DZ 1:4

U Donjoj Stubici odigrano je finale kupa NSKZŽ-e za juniore. Ove je sezone u juniorskom kupu nastupilo 10 ekipa, a nakon uzbudljivih polufinalnih ogleda Donja Stubica je bila domaćin finala, kojeg su osigurali Stubica i Rudar DZ. Spomenimo da je Stubica u polufinalu pobijedila Pregradu 2:1, dok je Rudar DZ nakon 1:1 u 90 minuta na penale izbacio Zagorec Krapina. Finale je bilo zanimljivo, viđeno je 5 golova, pa i 3 crvena kartona. Florijan Videk je doveo Rudar u vodstvo u 12. minuti i sa 0:1 se otišlo na odmor. Stubica se u nastavku vraća i Moreno Stanišić u 56. minuti zabija za 1:1. No, u 67. minuti F. Videk ponovno dovodi Rudar u vodstvo, da bi u samoj završnici Jakov Videk golovima u 88. i 3. minuti sučeve nadoknade postavio konačnih 1:4. Inače Stubica je utakmicu završila sa 10, a Rudar sa 9 igrača. Mihael Korman (Stubica) je drugi žuti karton zaradio u 90. minuti, kao i Dorijan Bakek (Rudar DZ), dok je Matija Bratković 2. žuti dobio u 2. minuti nadoknade. 'Nakon prošlosezonskih osvajanja prvenstava (juniori+kadeti) ovaj naslov je još jedna potvrda kvalitete ove ekipe, najboljih u županiji kao takvih. Dugogodišnji rad u omladinskom pogonu dao nam je plodove u obliku ovakvih rezultata, na što možemo biti posebno ponosni. Čestitke ekipi, treneru Tomislavu Roganu te našim vjernim navijačima koji su pridonijeli odličnoj atmosferi! Također čestitamo ekipi juniora Stubice i njihovom treneru na ulasku i odličnoj partiji u finalu kupa!'' – poručili su iz NK Rudar DZ.

KUP NSKZŽ-e JUNIORI FINALE

STUBICA – RUDAR DZ 1:4

SUCI: Tuđa, Sinković, Sumpor

STRIJELCI: 0:1 F. Videk 12', 1:1 Stanišić 56', 1:2 F. Videk 67', 1:3 J. Videk 88', 1:4 J. Videk 90+3'

STUBICA: Lešković, Mirt, Kelava, G. Benko, Bosec, Maček, Kontent, Mello, Mat. Landripet, Stanišić, Barlović (Suljić, Korman, Glavač, J. Benko, Gospočić, Pušec, Kondres); trener Davor Glavač

RUDAR DZ: Gudan, F. Videk, Mutak, Bakek, Topolovec, Petrovečki, Gorupić, Pavetić, Fotivec, J. Videk, Bratković (Jurman, Tušek, Kovačić, Zajec, Zrinščak, Sinković, Habazin); trener Tomislav Rogan