I drugo uzastopno gostovanje Mladost prošla ''tricom''

19. kolo IV. NL-središte Zagreb – skupina A, Brezovica – MLADOST ZABOK 0:3 (0:0)

• Karlo Hrastinski.JPG

Karlo Hrastinski

Nakon Odre Mladost Zabok suvereno je prošla i drugo gostovanje u Brezovici. Istoimeni domaćin savladan je s 3:0, a Zabočani su tijekom cijele utakmice imali dominacije, iako se sve bitno dogodilo u nastavku. Vjetar i loš travnjak spriječili su Zabočane da već u prvom poluvremenu riješi posao u Brezovici. Već u 10. minuti Vinko Kotarski krenuo je sam prema Hadžiselimoviću koji brani njegov udarac. Minutu kasnije s dvadeset metara udaljenosti pokušava Petek, ali njegov pokušaj završava preko gola. V. Kotarski ponovno je na sceni u 15. minuti kad dobro puca, ali Hadžiselimović je na mjestu. U 27. minuti s trideset metara udaljenosti iz slobodnog udarca opasno prijeti Jurica Kotarski, no domaći vratar i to brani. Kada Zabočani nisu mogli zabiti u prvom dijelu umalo su u 45. minuti to umjesto njih učinili domaći, no Hadžiselimović je bio spreman i na taj izazov.

U nastavku su Zabočani još više dodali gas. Nakon kornera u 47. minuti lopta pogađa jednog domaćeg igrača u ruku, a sudac Komorski dosuđuje kazneni udarac koji i u pogodak za 0:1 pretvara Matija Smrekar. Jedinu priliku domaći su imali u 50. minuti kada je jedan njihov igrač ostao sam na drugoj stativi, ali je promašio loptu. Sve je bilo riješeno u 55. minuti. Gucić je odličnom dubinskom loptom pronašao Hrastinskog koji ulaze s desne strane i rutinirano zabija za 0:2. U 61. minuti Smrekar puca u blok, a u 63. i 69. Hadžiselimović brani dva opasna pokušaja V. Kotarskog. Domaći bi i ozbiljnije stradali da Hadžiselimović nije obranio dosta teških udaraca. Drempetić je pokušao u 76., pa ponovno V. Kotarski dvije minute kasnije, no domaći vratar je na mjestu. No u 85. minuti nije mogao spriječiti pogodak. Poslije solo-prodora Drempetić je prizemnom loptom uposlio Krajačića koji rutinirano zabija za 0:3. Mladost Zabok i dalje je vodeća momčad lige, a seriju od tri uzastopna gostovanja zaključit će u Zlatar Bistrici gdje ju očekuje Ivančica.

BREZOVICA – MLADOST ZABOK 0:3 (0:0)

BREZOVICA: igralište Brezovice, GLEDATELJA: 150, SUCI: Komorski, Mufa i Šimić.

STRIJELCI: 0:1 Smrekar 48' (11m), 0:2 Hrastinski 55', 0:3 Krajačić 85'

BREZOVICA: Hadžiselimović, Tolić, Anić, Fabijanec (46' Mlađenović), Prša (58' Pavić), Kulašević, Topić (73' Relić), Nagyszombaty, Fumić (81' Gazibara), Turković, Šegota. TRENER: Ivan Milas

MLADOST ZABOK: Mihovilić, Galina (46' Gucić), J. Kotarski, Smrekar (87' Turk), V. Kotarski (81' Škrlec), Drempetić, Petek (79' Ocvirek), Lešković, Ma. Benčić, Durević, Hrastinski (70' Krajačić). TRENER: Drago Bartolić